-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אחרי הביקורת: נתניהו מבטל את הטיסה הפרטית לארה"ב - יטוס במטוס אחד עם יתר הפמליה

ברגע האחרון - אל על תחליף את ישראייר בהטסת משלחתו של נתניהו לוושינגטון• ועד עובדי אל על: טיסת רה"מ במטוס פרטי - יריקה בפרצוף של 6,500 העובדים שנמצאים בבית • טקס חתימת ההסכם עם האמירויות יתקיים ביום שלישי בבית הלבן
גילי כהן ושרון עידן
11 בספטמבר 2020
12:53
עודכן ב 12:58

לאחר הביקורת מצד אל על, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שישי) כי יוותר את הטיסה במטוס הפרטי ויטוס עם חברת התעופה הישראלית. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "כדי לא לאפשר לגורמים בתקשורת להסיט את תשומת לב הציבור מהסכם השלום ההיסטורי עם איחוד האמירויות, וייתכן שגם עם מדינות ערביות נוספות, ראש הממשלה יטוס עם המשלחת, עם סידורי הפרדה מחמירים כדי לשמור על בריאותו". 

מוקדם יותר פורסם כי אל על ולא ישראייר היא החברה שתטיס את משלחת ראש הממשלה לוושינגטון, לטקס חתימת ההסכם עם האמירויות שיתקיים בבית הלבן. הסיבה לחילוף היא שישראייר נמצאת ב"חכירה רטובה", מה שאומר שהטייסים והצוותים בו זרים ולא ישראלים.

ועד עובדי אל על החברה הוציא הבוקר הודעה ובה ביקורת נוקבת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה נכתב: "טיסת ראש הממשלה במטוס של חברה זרה - יריקה בפרצוף של 6,500 העובדים שנמצאים בבית". אתמול דווח שראש הממשלה מתכוון לצאת לארצות הברית במטוס פרטי ובנפרד מן המשלחת הישראלית לאירוע. הטקס יתקיים ביום שלישי הקרוב, ב-15 בספטמבר, בבית הלבן. בליכוד פרסמו תגובה נזעמת לדברים בה נטען כי נתניהו ימריא במטוס פרטי מחשש לקורונה.