ערן זהבי בעת מעצרו, היום

"צלם את זה, צלם": ערן זהבי, בלי מסכה, צועק על השוטרים שעצרו אותו

השוטרים הגיעו לביתו בעקבות תלונות של שכנים על רעש. זהבי נעצר בחשד שהפריע לשוטר במילוי תפקידו, קילל אותו ואיים עליו. השחקן שוחרר בתנאים מגבילים לאחר כשעתיים של חקירה: "אהבת חינם ופחות צרות עין יועילו לכל עם ישראל"
הדס גרינברג, איתי שיקמן ודניאל אלעזר
11 בספטמבר 2020
16:49
עודכן ב 22:07

כדורגלן נבחרת ישראל, ערן זהבי, נעצר היום (שישי) במשטרה בחשד שהפריע לשוטר במילוי תפקידו, קילל אותו ואיים עליו. המשטרה הגיעה לביתו בעקבות תלונות של שכנים על רעש שבקע ממסיבה שערך. בתיעוד שפורסם נראה זהבי במהלך המעצר כשהוא צועק לעבר השוטרים: "הביאו ארבעה שוטרים, נגמרו האנסים?". אחת הטענות נגד הכוכב היו כי הוא סירב להזדהות. בחקירתו אמר - ״לא הצגתי תעודת זהות לשוטרים כי הם היו צריכים להכיר אותי". 

כשהגיעו השוטרים, הם הבחינו במספר רב של משתתפים ופעלו להפסקת המסיבה. לדברי המשטרה, זהבי הפריע לשוטרים במילוי תפקידם, סירב להזדהות, קילל אותם ואיים עליהם.

על פי גורם במשטרה, כשהגיעו השוטרים לביתו של זהבי הם ביררו מי בעל הבית. זהבי ענה: ״אני״, וכשהשוטר ביקש ממנו להזדהות - זהבי סירב ואמר: ״אני לא מזדהה אתם מכירים אותי״ והתחיל לקלל את השוטרים. השוטרים הודיעו לו שהם יעכבו אותו במשטרה כי לא נשמע להנחיותיהם. הם ניגשו לניידת המשטרה אך זהבי סירב להיכנס אליה. בשלב זה הודיעו לו השוטרים כי היא עצור.

בקבוקי משקאות חריפים בביתו של זהבי, היום (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של זהבי)

במשטרה בודקים אם שחקן הכדורגל היה נתון להשפעת אלכוהול בעת התקרית עם השוטרים. בתמונה שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו זמן קצר לפני האירוע צילם בקבוקי משקאות חריפים. מקורביו של זהבי מסרו: "מתעסקים פה בשטויות כי הוא מוכר״.

גורם במועצה המקומית סביון אמרו כי זו לא הפעם הראשונה שזהבי מקיים מסיבה רועשת שמטרידה את מנוחתם של השכנים. באירוע היום, השוטר האיזורי שקיבל את הדיווח על רעש עדכן את ראש המועצה המקומית מוטי לנדאו, והוא הגיע לביתו של זהבי באופן אישי כדי לנסות ולסייע לתושבים. במשטרה מדגישים כי זהבי לא נעצר בעקבות הפרה של הנחיות משרד הבריאות.

בתום חקירתו, שארכה כשעתיים, אמר זהבי ששוחרר בתנאים מגבילים: "אהבת חינם ופחות צרות עין יועילו לכל עם ישראל". עורך דינו, עדי כרמלי, הוסיף - "אירוע קטן ונקודתי שלא היה צריך להתפתח להבאה לתחנת המשטרה. מניח שהתיק הזה ייסגר".

מהמועצה המקומית סביון נמסר: "דווקא בימים אלה, כאשר מדינת ישראל כולה נמצאת בימים דרוכים ועושה מהלכים כואבים למניעת הדבקה, אירועים כאלה הם שעלולים לגרום להפצה המונית ולעליית תחלואה חמורה בסביון. החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב. מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה. מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות".

אחיו של זהבי העלה לאחר התקרית סרטון בחשבון האינסטגרם שלו, בו נראים שלושה ילדים בביתו של ערן זהבי רוקדים לצלילי מוסיקה רועשת. בסרטון נשמע האח מקניט את המשטרה ואומר: ״אמאלה, איזו מסיבה״.

לדברי גורם המקורב לזהבי ישנו תיעוד בו נראה שחקן הכדורגל נכנס לניידת המשטרה מבלי להביע את התנגדותו או להשמיע קללות נגד השוטרים. לדבריו, זהבי אמר לאחד השוטרים "בושה״ ו״אל תיגע בי״. עוד טען המקרב כי ארבעה שוטרים הגיעו לביתו של זהבי בעקבות התלונה על רעש רק כי מדובר בשחקן הכדורגל.