דלאל דאוד וסימונה מורי

הן ישבו בכלא על הרג בן זוג מתעלל, ועכשיו הן מתחילות לחיות מחדש

דלאל דאוד ישבה 17 שנים בכלא, סימונה מורי 22. המשותף להן: החלטה שקיבלו ברגע, להרוג את הגברים שהתעללו בהן. עכשיו הן מתרגלות לחיים כנשים חופשיות ונאבקות למען חברותיהן שמאחורי הסורגים
השבוע
12 בספטמבר 2020
07:46

שנה חלפה מאז השתחררו ממאסרן הממושך דלאל דאוד וסימונה מורי, שישבו בכלא 17 ו-22 שנים בהתאמה. שתי הנשים הורשעו ברצח בני זוגן המתעללים, ושיחרורן הגיע לאחר מאבק משפטי, פוליטי וציבורי שנועד להקל בענישתן של נשים שהמיתו בן זוג מתעלל. "שיניתי את החיים שלי מקצה לקצה", אמרה דאוד לכאן חדשות, בכתבה שפורסמה אמש (שישי) ב"השבוע". דאוד עברה מן הכפר שבו התגוררה טרם מעצרה בצפון ואחרי שסיימה תקופה בהוסטל לשיקום אסירים, היא שכרה דירה משלה.

מורי, שבית המשפט קבע כי תכננה את רצח בן זוגה יחד עם הגבר איתו ניהלה רומן, מתקשה עדיין להסתגל לכל האספקטים של חיים כאסירה משוחררת. "עברתי תהליך בבית סוהר, ארוך וקשה", סיפרה. במענה לשאלה על זוגיות בחייה, השיבה "מי יוכל לחיות איתי אחרי מה שעברתי? אני לא בן אדם רגיל".

בבית הכלא לנשים נווה תרצה יושבת אסירה נוספת, אריקה פרישקין, המרצה כבר 17 שנים עונש על רצח בן זוגה. טרם הרצח, הספיקה פרישקין להתלונן במשטרה 12 פעמים על התעללותו בה. לבסוף רצחה אותו בדקירות סכין. "החלום שלי והשאיפה שלי זה לעזור לנשים אחרות", אמרה דאוד, שהכירה את פרישקין בבית הכלא. "אני רוצה להיות אישה שמעבירה מסר בכל מקום ומונעת את הרצח הבא".