שחקני בית"ר חוגגים שער בטדי, ביולי
צילום: פלאש 90

איש עסקים מאבו דאבי: העסקה עם בית"ר ירושלים אמיתית

בלעדי: האיש אומר למקורביו כי הוא מכיר כמה שנים את משה חוגג, וכי התקיימו כמה שיחות בזום. על סוגיית הגזענות של אוהדים: "אם תהיה רוח סובלנות, נוכל ליצור אווירה של ידידות טהורה"
רועי קייס
12 בספטמבר 2020
22:21

בלעדי: איש העסקים הפרטי מאבו דאבי שמעוניין להשקיע בבית"ר ירושלים מאשר שהעסקה אמיתית, וכי רואי חשבון ועורכי דין כבר בתמונה כדי לבדוק את היתכנות המהלך מבחינה פיננסית ומשפטית. כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. 

האיש אמר למקורביו את הדברים הבאים שמגיעים לידי כאן חדשות: "העסקה אמיתית ועומדת על הפרק. כבר התקיימו כמה שיחות בזום. רואי חשבון ועורכי דין נכנסו לתמונה כדי לבדוק את היתכנות המהלך מבחינה פיננסית ומשפטית". על התעניינות איש העסקים בקבוצה הישראלית פורסם לראשונה בערוץ i24.

לגבי הסיבה לרצון להיכנס לבית"ר דווקא, אמר איש העסקים למקורביו כי יש לו קשר חברות כבר כמה שנים עם בעלי בית"ר, משה חוגג, (השניים עשו עסקים בתחום הטכנולוגיה) ועכשיו כשיש הסכם שלום בין המדינות, אפשר להיכנס גם לשותפות גם בתחום הכדורגל.

שאלת השאלות היא מן הסתם מה הוא אומר על הגזענות של הקהל כלפי שחקנים ערבים, ופה הוא אומר למקורביו את הדברים הבאים: "פנאטיות מושרשת בבורות ובפחד מהאחר.. אם תהיה רוח סובלנות, נוכל ליצור אווירה של ידידות טהורה בינינו לבין אחרים. הספורט הוא שפה עולמית שניחנת בסובלנות ושלום בין המדינות והעמים. אני אוהב את זה שהקהל של בית"ר מסור ונאמן לקבוצה ובקרוב הוא יבין שהאנשים באמירויות רוצים שלום ודו קיום. מה שנדרש ממנו זה לכבד את האדם ללא קשר לגזע או לדת".

לבסוף, איש העסקים גם קרא לאנשים נוספים באמירויות להתעניין ולנסות להשקיע ולהיכנס לשותפויות בקבוצות ישראליות. נגיד שהאיש מאוד חושש להיחשף כרגע ומעוניין לחכות עד שהדברים יבשילו. אבל גם אם זה לא יסתדר, עצם ההתעניינות שלו בבית"ר והאמירות מראים שאנחנו באמת נמצאים בסוג של עידן חדש שגם התרחישים הדמיוניים ביותר הופכים למציאותיים.