אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן נגד הסגר: "נתניהו רוצה למנוע הפגנות"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לכל הנושאים הבוערים ותקף את ההחלטה להטיל סגר: "זו הטלת עונש קולקטיבי על אזרחי ישראל". על ההסכם עם האמירויות ועם בחריין אמר כי מדובר בהישג של נתניהו, אבל גם ניתוק מחיי היום-יום, ולא פסל שיתוף פעולה עתידי עם בנט
שלי וגואטה
14 בספטמבר 2020
18:11

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר כי הוא לא פוסל שיתוף פעולה עתידי עם ח"כ נפתלי בנט, על רקע התחזקות של יו"ר ימינה בסקרים האחרונים. בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר היום (שני) ליברמן: "אני לא פוסל אף אחד. יש לי את כל הנתונים להיות ראש ממשלה ואני רוצה לראות ממשלה ליברלית וציונית". 

האזינו לריאיון עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן

ליברמן התייחס להחלטה להטיל סגר מיום שישי הקרוב ומתח ביקורת חריפה על הממשלה. "מה שצריך זה לא סגר, אלא סדר", אמר. "המשבר האמיתי זה לא משבר התחלואה אלא משבר האמון - הציבור לא מאמין בממשלה ולא בראש הממשלה", הוסיף.

חבר הכנסת מהאופוזיציה חזר על קריאתו לציבור להפעיל שיקול דעת אם לציית לסגר משום ש"שיקול הדעת של הממשלה הוא פוליטי". לטענתו, ממונה קורונה, הפרופסור רוני גמזו, מתנגד לסגר אך דעתו לא התקבלה בשום נושא. "זו הטלת עונש קולקטיבי על כל אזרחי ישראל. נתניהו רוצה למנוע הפגנות, זה כנראה מפריע לו כל הזמן", טען ליברמן.

בהמשך ביקר ליברמן את התנהלותם של חברי מפלגת כחול-לבן ואמר: "יש פה אנשים חסרי כבוד. אני מסתכל על כל המצב העגום ואני רואה אפס השפעה שלהם על כל המתרחש. דורכים עליהם, יורקים עליהם והם מדברים על גשם".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס גם להסכם עם האמירויות ובחריין, לקראת טקס חתימת ההסכם מחר ואמר כי "מצד אחד יש בזה הישג, אבל כנראה שנתניהו נמצא יותר מדי זמן בשלטון. כשאתה תקופה ארוכה מדי זה כנראה גורם לנתק מחיי היום-יום. מבחינת שר החוץ שהוא לא חלק מזה - זו עוד השפלה".