שאול אמסטרדמסקי

"יפה בן דוד, את בכוח מנסה שכולם ישנאו ועדים?"

אם סוגרים את המשק - צריך לסגור גם את החינוך המיוחד? מזכ"לית הסתדרות המורים טוענת שכן, על אף שהיא "מבינה את הרגישות". כמה חבל שהמכתב שלה מראה בדיוק את ההיפך
שאול אמסטרדמסקי
15 בספטמבר 2020
00:29
עודכן ב 07:40

בואו נדבר על יפה בן דוד. אתמול מזכ"לית הסתדרות המורים שלחה מכתב לשר הבריאות, ובמכתב הזה היא כתבה שלא יעלה על הדעת שכל המשק יהיה סגור ורק המורות והמורים של החינוך המיוחד ימשיכו לעבוד. "כן", היא אמרה, "אנחנו מבינים את הרגישות ואת הצורך במתן מענה לילדי החינוך המיוחד" - הינה עשינו על זה וי. "אבל, אם סוגרים את כולם, כולם צריכים לשבת בבית, או שיש קורונה או שאין קורונה". 

ולי יש רק שאלה ליפה בן דוד, תגידי, את בכוח מנסה שכולם ישנאו ועדים? כי אם את באמת מבינה  את הרגישות ואת הצרכים של ילדי החינוך המיוחד, ולא פחות מזה - של ההורים לילדי החינוך המיוחד, זה לא המכתב שהיית צריכה להוציא. היית מוציאה מכתב שאומר: תקשיבו, אני חרדה לשלומם של המורות והמורים, בואו ננסה למצוא פתרון. באותה נשימה היית מבקשת למצוא איזשהו מתווה מיוחד עבור הילדים האלה.

אם מזכ"לית הסתדרות המורים הייתה באמת מבינה את הצרכים של הילדים האלה, היא לא הייתה מוציאה את המכתב הזה מלכתחילה

הורה שהבן שלו בחינוך המיוחד כתב לי: "המכתב הזה הוא פשוט נבזות ורוע לב. הבן שלי, כל יום שאין לו חינוך זו פשוט נסיגה מטורפת לאחור". בסופו של דבר, אגב, הלחץ של בן דוד לא עזר. שר החינוך יואב גלנט הודיע אתמול שהחינוך המיוחד ייפתח במתווה מיוחד שהם יגבשו, ובצדק. אם מזכ"לית הסתדרות המורים הייתה באמת מבינה את הצרכים של הילדים האלה, היא לא הייתה מוציאה את המכתב הזה מלכתחילה.

הקורונה הזו קשה גם ככה, בואי לא נהפוך את זה ליותר קשה ממה שזה.