גנץ

גנץ: לא פוסל התפרצות אלימה ביו"ש

שר הביטחון קבע כי "חייבים לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים", הביע פסימיות באשר לסיכוי לסכל את מכירת מטוסי ה-F35 מארה"ב לאמירויות והבהיר כי הוא צופה הסלמה גם בעזה בחודש הבא
כרמלה מנשה ורועי שרון
15 בספטמבר 2020
18:14

ברקע טקס חתימת הסכמי השלום בוושינגטון, התייחס הערב (שלישי) שר הביטחון בני גנץ להשפעה שתהיה להם על האוכלוסייה הפלסטינית. "אינני מוציא מכלל אפשרות התפרצות של גל אלימות ביהודה ושומרון, על אף שאין עדויות או התראות קונקרטיות, אולם המשך המצוקה הכלכלית, החשש מהקורונה והיעדר תיאום יכולים להביא להתפרצות מחודשת", אמר בשיחה עם כתבים צבאיים. גנץ הוסיף כי "הם לא הולכים לשום מקום ולכן יש חשיבות לחידוש השיח המדיני עם הפלסטינים. עשינו שלום עם מדינה רחוקה כדאי שננסה לפתור את הבעיה גם עם הפלסטינים".

הוא אמר כי להסכמי השלום עם איחוד האמירויות ובחריין "יש חשיבות היסטורית ואסטרטגית" והוסיף: "מבלי להתעלם ולהפחית מחשיבותם, אנחנו חייבים לפתור גם את הבעיות מבית, לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים ולהביא לחידוש התיאום הבטחוני".

באשר למצב ברצועת עזה צופה גנץ הסלמה מחודשת בחודש הבא, "כאשר ייגמר הכסף הקטרי". הוא לא תולה תקוות במאמצים של התיווך המצרי להביא לפתרון בסוגיית השבויים והנעדרים, שהוא התנאי לדעתו לקידום ההסדרה באצועת עזה. שר הביטחון אף הביע פסימיות באשר לסיכוי לסכל את מכירת מטוסי ה-F35 מארצות הברית לאמירויות ואמר: "אני לא זוכר מתי ארה"ב רצתה למכור נשק מסויים ולא הצליחה".