-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש שירותי בריאות הציבור: הסגר לא יוריד את התחלואה במהירות

ד"ר אלרעי-פרייס לכאן רשת ב: "זה המחיר שאנו צריכים לשלם על כך שאנחנו רוצים לאפשר לאזרחים להמשיך בשגרת חיים מסוימת" • גם הר הבית ייסגר במהלך הסגר • עיריות בת ים, אור יהודה וקריית שמונה הגישו עתירה לבג"ץ להשוואת מספרי המפגינים והמתפללים
סדר יום
16 בספטמבר 2020
12:13

ראש שירותי בריאות הציבור, דוקטור שרון אלרעי-פרייס, אמרה היום (רביעי) לכאן רשת ב כי הסגר בחגים, שיחל ביום שישי, לא יוביל לירידה מהירה במספר חולי הקורונה. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" הסבירה דוקטור אלרעי-פרייס: "זה המחיר שאנו צריכים לשלם על כך שאנחנו רוצים לאפשר לאזרחים להמשיך בשגרת חיים מסוימת".

ראש שירותי בריאות הציבור מתחה ביקורת על האופן שבו יתנהל הסגר וציינה: "קשה לי לקרוא לזה סגר, כי זה לא ממש סגר. אנחנו מונעים פעילויות שהן יותר מסוכנות כמו בתי ספר, חנויות והתקהלויות". עוד קראה אלרעי-פרייס לציבור שלא לנצל את סעיפי ההחרגות במתווה הסגר, והמליצה להתפלל בחוץ, בקבוצות של עד 20 בני אדם, ולוותר על הפגנות. "אנחנו בתקופה קריטית עם שיעורי תחלואה עולים - גם אם משהו מותר, זה לא אומר שחייבים לעשות אותו", כך לדבריה. 

בתוך כך, בכיר בווקף אמר היום לכאן חדשות כי גם הר הבית ייסגר במהלך הסגר לשלושה שבועות, החל מיום שישי אחרי תפילת הצהריים. הגוף האחראי על תפילות המוסלמים בהר יפרסם מתווה של פתיחת ההר בתום הסגר.

מוקדם יותר עדכן משרד הבריאות על שיא חדש במספר הנדבקים בקורונה - 5,523 אובחנו אתמול. זאת לאחר שיותר מ-57 אלף בדיקות בוצעו ביום שלישי, מתוכם 9.9% נמצאו חיוביות. מניין הנפטרים עומד על 1,147, מספר החולים שמצבם קשה הוא 535, מתוכם 138 מונשמים. 

בד בבד, הממשלה אישרה את ההחלטת ועדת השרים לסגור את מערכת החינוך כבר מיום חמישי, ולא עם כניסת הסגר לתוקפו ביום שישי. מוסדות החינוך המיוחד, כפרי הנוער, ילדים ונוער בסיכון יוחרגו וימשיכו לפעול