פגיעת הרקטה באשדוד
צילומים: אדי ישראל, משטרת ישראל

"איש של חסד": נפגע מרקטה כשחילק לחם לנזקקים

בנו של אשר ביטון שנפצע קשה מפגיעת הרקטה באשדוד תיאר בריאיון לכאן רשת ב את רגעי האימה: "אחרי כמה פעמים שהתקשרתי מישהו ענה בטעות, שמעתי צרחות ואמבולנסים והבנתי שאבא נפגע". ביטון נפגע בעת שעסק בחלוקת לחם לנזקקים
סדר יום
16 בספטמבר 2020
15:33

"ידעתי שאבא צריך להיות בשעה 20:00 במאפיה, אז אחרי הנפילה התקשרתי אליו ולא הייתה תשובה. אחרי כמה דקות מישהו ענה בטעות, שמעתי צרחות ואמבולנסים והבנתי שאבא נפגע", כך תיאר יחיאל, בנו של אשר ביטון שנפגע אמש (שלישי) מהרקטה שנפלה באשדוד, את קבלת הידיעה של פציעת אביו. 

האזינו לראיון המלא בכאן רשת ב

בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב תיאר הבן את שאירע לאביו: "הוא יצא מהבית ב-19:30, כבר שבוע שהוא מחליף את מחלק הלחמים שנמצא בבידוד, ומחלק למשפחות נזקקות. אבא הוא איש של חסד. הוא חנה את האוטו בחוץ, הייתה אזעקה וכולם יצאו למצוא מחסה, אמרו לו שהמאפיה היא לא מקום מוגן, אז הוא יצא החוצה, שם ידיים על הראש, התכופף וזה פגע בו. מההדף הוא עף אחורה, הצלעות והמרפק התרסקו".

רעייתו של אשר ביטון מתחה ביקורת על משטרת ישראל בדברים שאמרה לכאן חדשות. "משטרת ישראל התנהגה בצורה מאוד לא יפה כלפי הבן שלי. צעקו עליו, לא נתנו לו לעבור והוא צעק ובכה 'זה אבא שלי, תן לי לעבור'", אמרה.

13 רקטות נורו אמש בסך הכל לעבר אשדוד ואשקלון, הראשונות שוגרו בעת חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין. רובן נחתו בשטחים פתוחים, שמונה מהן יורטו, והרקטה ממנה נפצע ביטון נחתה ליד מרכז מסחרי באשדוד וגרמה לפציעתם של שלושה נוספים. הפעם הקודמת בה נורו רקטות מעזה לשטח ישראל הייתה לפני עשרה ימים, אז נורו שני טילים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו יעדי טרור בדרום רצועת עזה.