טקס החתימה על הסכם השלום בוושינגטון, אתמול
צילום: לע"מ

אחרי טקס החתימה: עובדים בבית הלבן אובחנו כחולים בקורונה

טראמפ: "מדובר באדם אחד, והוא בכלל לא היה קרוב אליי". הנשיא האמריקני טען ששמע על המקרה אמש • ראש הסגל בבית הלבן: "לא מתייחס אף פעם לנושאי בריאות הקשורים בבית הלבן" • ראש הממשלה ופמלייתו שבו הערב מוושינגטון. חברי המשלחת ייכנסו לבידוד עד שיעברו חקירה אפידמיולוגית בימים הקרובים
נתן גוטמן
16 בספטמבר 2020
21:06
עודכן ב 01:25

לדוברות הבית הלבן נודע הערב (רביעי) כי אנשי צוות רבים נמצאו חיוביים לנגיף קורונה, כך על פי דיווח בארצות הברית. הדיווח מגיע פחות מ-24 שעות מאז טקס חתימת הסכמי השלום בין ישראל לאמירויות ולבחריין. הנשיא האמריקני דונלד טראמפ התייחס לדיווח בתדרוך עם כתבים ואמר כי "מדובר באדם אחד, והוא בכלל לא היה קרוב אליי". עוד טען הנשיא כי שמע על המקרה אמש. מארק מדוז, ראש הסגל בבית הלבן, אמר בתגובה לדיווח כי אינו מתייחס אף פעם לנושאי בריאות הקשורים בבית הלבן. 

 


מוקדם יותר הערב ראש הממשלה נתניהו שב לארץ מוושינגטון. נתניהו אמר לחברי המשלחת במטוס: "נביא שלום נוסף, אבל אין ספק שכבר עשינו מהפכה גדולה מאוד". חברי המשלחת ייכנסו לבידוד עד שיעברו חקירה אפידמיולוגית בימים הקרובים. אם יימצאו חברי משלחת שחרגו מן המתווה שאושר, הם יידרשו להשלים את תקופת הבידוד ל-14 יום.

ראש הסגל בבית הלבן, מארק מדוז:

בטקס חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות והצהרת השלום עם בחריין נכחו אתמול מאות מוזמנים. ראש הממשלה נתניהו, נשיא ארצות הברית טראמפ, שר החוץ של האמירויות בן-זאיד ושר החוץ של בחריין א-זיאני לא עטו מסכות על פניהם בחלק הרשמי של הטקס. גם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו והגברת הראשונה מלניה טראמפ צולמו בקבלת הפנים כשהן ללא מסכות.

השתתפו בהכנת הידיעה: בן יניב ועופר לרר