שלט מההפגנות בעלי הגנים הפרטיים

ההנחיה של פיקוד העורף - והבלבול בגנים הפרטיים

בפיקוד העורף הודו הבוקר שההנחיות שאנשיהם העבירו לפורום הגנים הפרטיים, לפיהן הגנים הפרטיים מוחרגים - היו שגויות
אוריה אלקיים ולירן כוג'הינוף
16 בספטמבר 2020
21:41
עודכן ב 06:15

בפיקוד העורף הודו הבוקר (חמישי) כי חלה טעות בהנחיה של אנשי המוקד שלהם לגננות הפרטיות, ואין לפתוח את הגנים הפרטיים כמו את כל מערכת החינוך, למעט החינוך המיוחד ומסגרות לנוער בסיכון.

בפורום הגנים הפרטיים הודיעו אמש כי ״בהתאם להנחיות שקיבלנו מפיקוד העורף, הגנים הפרטיים מוחרגים ומורשים לפתוח מחר". עוד נכתב בהודעה ״בשעות האחרונות שוחחנו מספר פעמים עם מוקד פיקוד העורף, ובכל השיחות נאמר לנו מפורשות כי הגנים הפרטיים מוחרגים וניתן לפתוח מחר. אנו מברכים על ההחלטה החשובה שתאפשר לעובדים לחזור לעבודה״. מנגד, במשרד הרווחה אמרו בתגובה כי אינם מכירים הנחיה המחריגה את הגנים הפרטיים וכי הם אינם אמורים להיפתח

אתמול בבוקר אישרה הממשלה במשאל טלפוני את המלצת משרד הבריאות וממונה הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, להשבית ממחר את כל בתי הספר, גני הילדים ומעונות היום, מלבד מסגרות החינוך המיוחד וחריגים אחרים. החל מהיום תעבור מערכת החינוך למתכונת למידה מרחוק.

בהודעה שפרסם שר החינוך יואב גלנט, כתב השר כי מאז כניסתו לתפקיד נקט משרדו בשורה ארוכה של צעדים כדי להבטיח את פעילות מערכת החינוך בשגרת קורונה. לדבריו, הוחלט להקצות כ-1.2 מיליארד שקלים לטיפול בתשתיות טכנולוגיות חדשניות, פיתוח תוכן דיגיטלי, הכשרת מורים ורכישת מחשבים אישיים לתלמידים. על פי ההודעה, יעד הביניים של המשרד הוא להגיע ליישום של 50% מהתוכנית בינואר 2021.