אל על
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אל על גייסה 505 מיליון שקלים בהנפקה לציבור

השליטה בחברה תעבור לידיו של איש העסקים אלי רוזנברג שרכש כ-43% ממניותיה, באמצעות החברה שבשליטתו, "כנפי נשרים תעופה" • המדינה רכשה מניות בהיקף של כ-34 מיליון דולרים
שרון עידן
17 בספטמבר 2020
01:43

חברת אל-על גייסה הערב (רביעי) 505 מיליון שקלים בהנפקה לציבור. השליטה בחברה תעבור לידיו של איש העסקים אלי רוזנברג שרכש כ-43% ממניות "אל-על" באמצעות החברה שבשליטתו, "כנפי נשרים תעופה".

המדינה רכשה מניות בהיקף של כ-34 מיליון דולרים. הזרמת הכספים לחברה אמורה לאפשר לה להחזיר בחודש הבא מקצת מן הכספים שהיא חבה ללקוחותיה. מדובר בחוב כולל של יותר ממיליארד שקלים.

שרת התחבורה מירי רגב מסרה כי "זהו ערב חשוב לעתידה של התעופה הישראלית. חברת אל-על יוצאת לדרך חדשה התואמת למתווה אליו חתרנו כל העת, במטרה לשמור על העצמאות התעופתית של ישראל. אני מאמינה בחברת אל-על ובענף התעופה הישראלי שניצב בפני הזדמנויות כלכליות גדולות - פרי השלום עם מדינות המפרץ.

בחודשים האחרונים, הובלנו שורה של מהלכים שאפשרו את אורך הנשימה הפיננסי והיציאה להנפקה שבוצעה הערב. אני רוצה להודות לכל מי שהיה שותף להצלת אל-על, האוצר, הסתדרות העובדים, ועדי העובדים, חברי הדירקטוריון והנהלת אל-על. הגיע הזמן שאל על תשוב לטוס. לחברה סגל טייסים, דיילים ועובדים מקצועיים מסורים ומנוסים המשוועים לחזור לנתיב ההמראה. הגיע הזמן לשוב ולראות את כנפי מטוסי אל על בכל רחבי העולם״.

תגיות:
אל על