חסידי ברסלב תקועים בנמל התעופה באוקראינה, קייב

השר אלקין: אוקראינה הודיעה סופית שלא תאפשר כניסה לחסידי ברסלב

השר העומד בראש הצוות שפעל למציאת מתווה לנסיעת חסידים לאומן בראש השנה, אמר כי למרות מאמצים רבים שנעשו כדי לסייע לישראלים שניסו להיכנס למדינה דרך מולדובה או בלארוס - הוא קורא להם לשוב לישראל
גילי כהן
17 בספטמבר 2020
09:58

השר זאב אלקין, העומד בראש הצוות למציאת מתווה נסיעה של חסידי ברסלב לאומן בראש השנה, צייץ הבוקר (חמישי) בטוויטר כי אוקראינה הודיעה סופית שלא תאפשר שום כניסה לגבולותיה - גם לא דרך מעברי גבול. "למרות מאמצים רבים שנעשו כדי לסייע לישראלים שניסו להיכנס לאוקראינה דרך בלארוס או מולדובה הגיעה הבוקר תשובה סופית שלילית משלטונות אוקראינה. אני קורא לאזרחינו לחזור לארץ ולהישמע להנחיות הבידוד בחזרתם".

לפי הודעת ממשלת אוקראינה אתמול, כ-2,000 חסידים ממתינים בגבול עם בלארוס כדי להיכנס למדינה.  קייב האשימה את בלארוס כי היא מפיצה שמועות שהגבול פתוח ובכך יוצרת את התקהלות החסידים שמה.

בהודעה מטעם הממשלה הזכירו האוקראינים לכל שכוניהם כי גבולות המדינה נסגרו לכניסת זרים עד לסוף ספטמבר וכן כי יש מגבלות שמונעות לקיים התקהלויות המוניות. "ממשלת אוקראינה קוראת לבלארוס להפסיק ליצור מתח בגבול ולהפיץ פייק ניוז", לשון ההודעה.

ביום שלישי שר הפנים אריה דרעי הגיש בקשה לאוקראינה להגיע לביקור קצר בניסיון להשיג פתרון לחסידי ברסלב השוהים בגבול בלארוס. בתגובה דחו הרשויות באוקראינה את בקשתו.