שאול אמסטרדמסקי

זה הזמן להתפטר: שר החינוך נכשל בדבר היחידי שחשוב

גלנט נכשל בערך במשימה היחידה שהייתה לו, משימה שהוא היה חייב להצליח בה. ומה עכשיו? דבר ראשון ללכת הביתה
שאול אמסטרדמסקי, פרשנות
18 בספטמבר 2020
08:34

אני חושב ששר החינוך צריך להתפטר. אני לא מאלה שחושבים שאם הקבוצה הפסידה פעם אחת אז המאמן צריך ללכת הביתה, אבל במקרה הזה לשר החינוך היה תפקיד אחד – להנדס את מערכת החינוך, כך שנוכל לפתוח אותה וזה יחזיק. ובתפקיד האחד הזה הוא כשל. ולכן אני חושב שהוא צריך ללכת הביתה.

זה לא שיש לי רעיונות ממש טובים לאיך זה צריך לעבוד, אבל בואו, זו לא העבודה שלי, זו העבודה שלך ויש לך את כל אנשי המקצוע וכל אנשי הצוות שצריך בשביל להתכונן למשימה הזאת של פתיחת שנת הלימודים. ואתה התכוננת ובחרת דרך מסוימת, והדרך הזו נכשלה. אז אני חושב שאתה צריך להתפטר.

כי אם יש למישהו אשליות שאחרי שהסגר ייגמר אנחנו פשוט נחזור למה שעשינו ונפתח שוב את שנת הלימודים ואז הכול יהיה בסדר – לא, זה לא יעבוד ככה. אנחנו אחרי שבועיים נגיע לעוד סגר, ואחרי זה עוד אחד ועוד אחד. משהו חייב להשתנות.

האם זה אומר שכל ילדי כיתות ה' ומעלה פשוט יהיו בזום עד סוף השנה? או לפצל את הכיתות הקטנות לכיתות עוד יותר קטנות ולהביא עוד מורים ומורות? האם זה אומר שצריך להקדים את החופש הגדול לעכשיו ולמצוא פתרון אחר לקיץ? אולי אחרי שיהיה חיסון? אני לא יודע. זה התפקיד של שר החינוך. הוא צריך לדעת.

אני רק יודע שאם אנחנו נמשיך ללכת במתווה ששר החינוך הכתיב לנו אנחנו נגיע עם הראש לקיר. אז כן, אני חושב ששר החינוך צריך להתפטר ושיביאו מישהו אחר.