-

"הייתי מודה ברצח רבין": כך הקימה המשטרה כלא מדומה כדי להוציא הודאה מקטין

בלעדי: הקלטות תרגיל המדובבים הקיצוני בפרשת דומא. כך הקימה המשטרה בית מעצר מדומה, וביימה רצח בין כותלי הכלא - כדי להוציא הודאה ברצח משפחת דוואבשה מקטין
כרמל דנגור
17 בספטמבר 2020
22:55

בלעדי: הקלטות תרגיל המדובבים הקיצוני שערכה המשטרה לא' - הקטין שהואשם בתכנון הרצח בדומא - פורסמו היום (חמישי) בחדשות הערב. כדי להוציא הודאה מהקטין על רצח משפחת דוואבשה, המשטרה הקימה בית מעצר מדומה וביימה רצח בין כותלי הכלא. כל האסירים והסוהרים שנכחו באותה עת בכלא היו מדובבים, או כאלו ששיתפו פעולה עם התרגיל, וידעו שמדובר בתרחיש בדיוני.

באחת ההקלטות נשמע מדובב אחד אומר לאחר, מבלי שא' יכול לשמוע, שאילו היו מופעלים עליו אותם לחצים, הוא היה מודה גם בדברים שלא עשה: "הייתי מודה גם ברצח רבין". הקטין הודה בתרגיל המדובבים בכמה פעולות תג מחיר, אך הכחיש את מעורבותו ברצח בדומא.

אחרי שבוע בכלא המדומה, הוא נשלח לחקירת שב"כ. שם נחקר ב"אמצעים מיוחדים" - לחץ פיזי שהפעילו עליו החוקרים. זאת הייתה הפעם הראשונה בתולדות המדינה שיהודים (א' ועמירם בן אוליאל), נחקרו בשיטות שהיו שמורות עד כה רק למחבלים פלסטינים. לבסוף הורשע א' בהסדר טיעון מקל שניתק אותו מדומא. אתמול גזר עליו בית המשפט שלוש שנות מאסר וחצי. בניכוי ימי מעצרו - א' יחזור לעשרה חודשים בכלא.

מהמשטרה נמסר: "החקירה נוהלה ביסודיות, ובסיומה הוגשו כתבי אישום. ההליך נבחן גם בבית המשפט, והוא קבע שההודאה קבילה והרשיע את הנאשם".