בית הקפה ביפו

בעל עסק שנפתח: "לא ייקחו לי את הזכויות הבסיסיות, אספוג את הדוח" - בית קפה ביפו נפתח בניגוד להנחיות

המשטרה רשמה ביממה האחרונה 2,802 דוחות בגין הפרות קורונה. 2,044 דוחות בגין יציאה מהבית שלא על פי התקנות ו-628 בגין אי עטיית מסכה • מספר הנדבקים שאובחנו אתמול: 3,406 מתוך 38 אלף בדיקות. 607 חולים במצב קשה, מניין הנפטרים עומד על 1,229
דניאל אלעזר, רועי ינובסקי ונוב ראובני
20 בספטמבר 2020
12:43
עודכן ב 15:29

המשטרה רשמה אלפי דוחות מאז נכנס לתוקף הסגר בצהריי יום שישי - ערב ראש השנה. חלק מהדוחות ניתנו לבתי עסק שהחליטו להפר את ההנחיות ופתחו את החנויות והמסעדות. בתוך כך, על רקע העלייה במניין המתים מקורונה ומספר הנדבקים, תדון הערב (ראשון), בצאת החג, הממשלה בהחמרת הסגר. על הפרק - סגירת בתי הכנסת והגבלת ההפגנות.

משדר מיוחד

דוגמה להפרה של ההנחיות נרשמה בבית הקפה "ניסו" בשוק הפשפשים ביפו שפתח את המסעדה כרגיל ואפשר ללקוחות לשבת בשטח המקום, בניגוד להנחיות המאפשרות ביצוע משלוחים בלבד. סיירים של הפיקוח העירוני בעיריית תל אביב עברו במקום והזמינו את המשטרה שהגיעה זמן קצר לאחר מכן ופינתה את ההתקהלות והסועדים. השוטרים רשמו לבעל המקום, יוני סלומון דוח על סך 5,000 שקלים.

נתוני האכיפה המלאים: המשטרה רשמה ביממה האחרונה 2,802 דוחות בגין הפרות של הנחיות הקורונה. מתוכם 2,044 בגין יציאה מהבית שלא על פי התקנות ו-628 בגין אי עטיית מסכה, כך עולה מהנתונים שהמשטרה פרסמה מוקדם יותר היום. בתוך כך, משרד הבריאות פרסם כי נכון לשבע בבוקר אובחנו אתמול 3,406 נדבקים חדשים בקורונה. מניין המתים עומד על 1,229 ומספר החולים שמצבם קשה עומד על 607.

אתמול המשטרה רשמה כ-800 דוחות בסוף השבוע. הדוחות ניתנו בהפרות בוטות כמו למשתתפי מסיבת טבע או בהתקהלויות משמעותיות. בצאת החג צפויים בממשלה לחדש את הדיון בהחמרת הסגר. על הפרק נמצאות בין היתר האופציות לסגור את בתי הכנסת ולהגביל את ההפגנות.

בחוף פרישמן בתל אביב הפגינו אתמול עשרות בני אדם והניפו דגלים שחורים ושלטים נגד הגבלות הסגר ונגד הכוונה לאסור הפגנות. תנועת "הדגלים השחורים" הודיעה כי פעולות המחאה בסוף השבוע בתל-אביב ובירושלים לא נעשו מטעמה, וקראה לציבור לפעול על פי החוק והנחיות הקורונה.

בחיפה פיזרה אמש המשטרה בפעם השלישית בתוך יממה התקהלות אסורה ברחבה הסמוכה לבית כנסת של חסידות ויז'ניץ. מתחילת החג פיזרה המשטרה שתי מסיבות טבע. האחת ביערות הכרמל, והשנייה בפרדס חנה. בשני האירועים השתתפו מאות חוגגים. מארגני המסיבות עוכבו לחקירה ונקנסו. ליד קריית ביאליק רשמו אמש שוטרים קנס של 5,000 שקלים לרופאה, תושבת טמרה, שהפרה את הבידוד ויצאה מביתה.