פרופ' גמזו

גמזו: לא בטוח שהידוק הסגר יפחית את התחלואה

ממונה הקורונה הביע אופטימיות לגבי הצלחת הסגר שהחל בערב ראש השנה והתייחס להפרותיו, להפגנות וגם לעתידו בתפקיד. פרופ' גמזו אמר בריאיון לכאן 11 כי הוא שמח שחלק מההפגנות הושהו וקרא להישמע להנחיות - "זה כבר עולה לנו בדם". לדבריו, הוא מקבל גיבוי מראש הממשלה ולא מסתיר את הלחצים הפוליטיים שמופעלים עליו
חדשות הערב
20 בספטמבר 2020
20:20

ממונה הקורונה, פרופסור רוני גמזו, התייחס הערב (ראשון) לסגר שהוטל בערב ראש השנה וציין כי הוא איננו חושב שהחמרה והידוק של ההגבלות, בהם צפויה לדון הממשלה, יפחיתו את התחלואה. גמזו הסביר בריאיון לרומי נוימרק בכאן 11 כי מדובר ב"סגר נושם", הביע אופטימיות לגבי הצלחתו ואמר כי זה "לא נכון להטיל סגר שחונק אנשים". 


פרופסור גמזו הדגיש כי יש לבצע צעדים דרסטיים על מנת להוריד את התחלואה ולהגביל בצורה משמעותית את ההתקהלויות באזורי הבילוי והמסחר. עם זאת, הסביר ממונה הקורונה כי יש כוונה לתת לכלכלה להמשיך לעבוד. "אסור למחוץ את כל המערכת הזאת", אמר והוסיף כי "בשבוע-שבועיים הקרובים, קרוב לוודאי יהיו לנו 5,000 מאומתים כל יום".


ממונה הקורונה התייחס להפגנה שהייתה אתמול החוף פרישמן בתל אביב, בה השתתפו מאות בני אדם, ולהפרות נוספות של ההגבלות. "אני לא רוצה לראות את זה יותר. זה לא אני, זה אנחנו. זה כבר עולה לנו בדם". פרופסור גמזו אמר כי הוא שמח שהחליטו להשהות חלק מההפגנות ואמר כי הוא מעדיף שהכל ייפסק. "זה לא הזמן, יש לזה את כל הזמן שבעולם בהמשך", אמר בריאיון.

בנושא עתידו אמר גמזו כי הוא אינו חושש לקבל החלטה מקצועית הנכונה גם כשהוא צריך להילחם. "אני מקבל עקיצות והרבה מאוד התקפות גם מהאזרחים. בסוף אני מחויב לאמת מקצועית. זה לא פשוט, אבל זו מלחמה של כולנו, לא מלחמה של רוני גמזו". לדבריו, הוא מקבל גיבוי מראש הממשלה בנימין נתניהו ולא מסתיר כי יש לחצים פוליטיים. "כולם רואים את זה. התפקיד שלי הוא לשים קווים אדומים ולומר איפה אני לא מוותר", הסביר.