הרוכב גיא ניב
צילום: נועה ארנון

היסטוריה: גיא ניב השלים את הטור דה פראנס

הרוכב הישראלי סיים 21 מקטעים ובסך הכול 3,500 ק"מ במדי קבוצת Israel Start-Up Nation. בסה"כ סיים במקום ה-139 במרוץ היוקרתי. בטור זכה הרוכב הסלובני טאדיי פוגאצאר, שרוכב עבור קבוצת האמירויות. ניב: "עברתי רגעים קשים, שאילצו אותי לחפור הכי עמוק שרק אפשר"
ליאן וילדאו
20 בספטמבר 2020
21:29

רוכב האופניים הישראלי גיא ניב עשה היום (ראשון) היסטוריה כשהשלים את המרוץ היוקרתי, הטור דה פראנס. ניב, הישראלי הראשון שהשתתף במרוץ, סיים 21 מקטעים ובסך הכול 3,500 ק"מ במדי קבוצת Israel Start-Up Nation. הוא סיים במקום ה-139 מבין 146 רוכבים שעברו את הקטע האחרון ומתוך 176 רוכבים שהחלו את המרוץ. בטור זכה הרוכב הסלובני טאדיי פוגאצאר, שרוכב עבור קבוצת האמירויות.

ניב אמר בסוף המרוץ: ״עברתי רגעים קשים, שאילצו אותי לחפור הכי עמוק שרק אפשר, אבל לרגע אחד לא הטלתי ספק. עכשיו אני יכול סוף סוף לנשום לרווחה. אני מאושר״. בעלי הקבוצה, סילבן אדאמס ורון בר און, אירחו את ראשי הקהילה היהודית בפריז ומכובדים רבים שהגיעו לאוהל המיוחד של הקבוצה, שהיה עטור בדגלי ישראל. ״זה הרגע הכי מתוק שיש והלב מתרחב מגאווה", אמר בר און. 

סילבן אדאמס אמר: ״אני גאה במה שעשינו כאן בשלושת השבועות של הטור. היינו לא מעט פעמים במרכז העניינים וייצגנו את ישראל בכבוד. שמה של ישראל נישא בכל העולם בשבועות האחרונים בטור הזה. עשינו כאן היסטוריה ואני גאה בקבוצה, ובמיוחד בגיא ניב הנהדר שעמד במשימה ההיסטורית והקשה הזו באומץ. אני יכול להבטיח לכם שנחזור לכאן כקבוצה חזקה עוד יותר כבר בשנה הבאה בהובלת הרוכב הגדול של הדור כריס פרום. יש למה לחכות״.

שר התרבות והספורט חילי טרופר, בירך את ניב על ההישג: "גיא ניב הוא סמל של מצוינות. גיא, כולנו גאים בך ומחכים לחגוג איתך כאן בארץ, כל הכבוד".