מיכה ואצילי

הפרקליטות הודיעה: נסגר התיק נגד דור מיכה ועומר אצילי

התיק נסגר מחוסר אשמה. שני הכדורגלנים קיימו יחסי מין עם בנות 15 ונחשדו בעבירות מין בקטינות ובשידול לשתיית אלכוהול. בפרקליטות ציינו כי לאחר פרסום הפרשה בכלי התקשורת, הנערות קיבלו איומים רבים ושיימינג ברשתות החברתיות, וכי החקירה בנושא הזה נמשכת
איתי שיקמן
21 בספטמבר 2020
15:33

הפרקליטות הודיעה היום (שני) כי החליטה לסגור את התיק נגד הכדורגלנים דור מיכה ועומר אצילי, שקיימו יחסי מין עם נערות בנות 15 ונחשדו בעבירות מין בקטינות ושידול לשתיית אלכוהול. על פי הודעת הפרקליטות, התיק נסגר מחוסר אשמה.

בפרקליטות הבהירו כי ההחלטה לסגור את התיק התקבלה לאחר בחינה מעמיקה של מכלול הראיות בתיק, לרבות סרטונים והתכתבויות, ולאחר ביצוע השלמות חקירה. אחרי פרסום פרשת "הכדורגלנים והקטינות" בכלי התקשורת, הנערות קיבלו איומים רבים ושיימינג ברשתות החברתיות. הפרקליטות ציינה כי החקירה בנושא הזה עודנה נמשכת.

במסגרת הפרשה, שהחלה בתלונה למכבי תל אביב בחודש יוני, נחקרו מיכה ואצילי באזהרה פעמיים. השניים עומתו עם ממצאי עדויותיהן של הנערות, ונלקחו מהם מכשירי הטלפון הניידים. בסוף חודש יוני העידו שתי הנערות במשטרה, בפעם השנייה, במשך תשע שעות. לשתיים נערך תרגיל חקירה המדמה עימות. הן הוכנסו לחדרים נפרדים ומדי כמה שאלות לאחת, ניגשו לעמת את השנייה עם עדות חברתה. בעדויותיהן של השתיים התגלו סתירות, בעיקר בסוגיית הגיל וצריכת האלכוהול.

אצילי ומיכה, שוחררו ממכבי תל אביב בתחילת חודש אוגוסט בעקבות מעורבותם בפרשה. בית"ר ירושלים בחנה את האפשרות לצרף את אצילי לקבוצה, אך ויתרה לאחר שיחה עם אביה של אחת הנערות.