צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

סגן השר יואב קיש: שאשא ביטון לא מעניינת

המתקפה נגד יו"ר ועדת הקורונה: "פגעה באמון הציבור, נכנעה ללוביסטים". יו"ר ועדת חוקה - "להסתמך על נתונים שאין לנו ולקבל החלטות - זה אולי כותרות יפות, אבל בסוף חזרנו חזרה ובגדול"
הבוקר הזה
22 בספטמבר 2020
07:52
עודכן ב 09:53

המתקפות בליכוד נגד יו"ר ועדת הקורונה נמשכות: סגן שר הבריאות יואב קיש טען הבוקר (שלישי) בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון נכנעה ללוביסטים בוועדה בראשותה, וכי "היא לא מעניינת".

"אני ישבתי אצלה בוועדה", אמר קיש. "נלחמתי מול לוביסטים ולצערי היא נכנעה אליהם, במקום להוכיח מנהיגות. דעתה הייתה שגויה לחלוטין והובילה לפגיעה קשה באמון הציבור ולסגר. היא לא מעניינת".

האזינו לריאיון עם יואב קיש בכאן רשת ב

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר תקף גם הוא את שאשא ביטון. "המילים של שאשא ביטון 'לברוח מאחריות' הן מילים יפות, אבל לבוא ולהסתמך על נתונים שאין לנו ולקבל החלטות - זה אולי כותרות יפות, אבל בסוף חזרנו חזרה ובגדול", אמר אשר בריאיון לרועי ינובסקי בתוכנית "כאן הלילה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ח"כ יעקב אשר

ביטון ביקרה אתמול בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר תגובתו על הפרת הבידוד של היועץ טופז לוז. "אני מציעה לראש הממשלה להתעשת ולהפסיק לחפש אשמות", כתבה. "זה הזמן לגייס את הציבור למאבק על ידי הסברה נכונה לשמור על עצמו ומומלץ גם לתת דוגמה אישית. טוב יעשה ראש הממשלה אם יתרכז בכך ולא בבריחה מאחריות והטלת רפש".

עוד אמרה חברת סיעת הליכוד: "לא הזמנתי להתארח בביתי בניגוד להנחיות ועובדי לשכתי לא הפרו בידוד. אני מזכירה לראש הממשלה שהוא היה זה שמסמס את יישום מתווה הרמזור של פרופסור גמזו, עד שלא הייתה בו עוד תועלת".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר תקף את שאשא ביטון בחריפות על הדברים:"‏מזה זמן רב יפעת שאשא ביטון אינה מתנהלת כחלק מסיעת הליכוד ואינה משרתת את מטרותיה. היא בוחרת לתקוף אותנו ואת ראש הממשלה באופן אישי כאילו בחירתה לכנסת הייתה מתרחשת ללא ההישג המדהים שלנו בבחירות האחרונות. כפיות טובה אינה מקובלת במחוזותינו ולכן אני סבור שיש לשקול את המשך דרכה בסיעת הליכוד".