הפגנה נגד נתניהו בירושלים

כך פוצץ מיקי זוהר ריאיון בכאן רשת ב בגלל שאלה על יועצי רה"מ

יו"ר הקואליציה האשים כי המפגינים הם קומץ אנשים שמביאים חורבן על המדינה והבהיר כי יש לאכוף את ההנחיות עד כדי עונש של מאסר בפועל. זוהר נשאל על הפרת הבידוד של יועצי רה"מ, תקף את המראיינים ואמר כי מדובר בתפל: "תמשיך להתעסק בצהוב, אני אתעסק בעיקר" | האזינו לריאיון הסוער
קלמן ליברמן
22 בספטמבר 2020
08:39

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר התייחס הבוקר (שלישי) להפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מול מעונו בירושלים ואמר כי המפגינים הם קומץ אנשים שמביאים חורבן על המדינה. זוהר הבהיר כי יש להחמיר את אכיפת ההנחיות של משרד הבריאות "משום שחלק גדול מהציבור לא נשמע להנחיות" גם ברמת הקנסות וגם ברמה של אישומים פליליים עד כדי עונש מאסר. "צריך להסביר לציבור, כולל היועץ של ראש הממשלה, שצריך לשמור על הנחיות", אמר זוהר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר

בהמשך נשאל זוהר על הפרת הבידוד של יועצי ראש הממשלה, טופז לוק וראובן עזר, והבהיר כי לא היה מבדיל בין איש לאיש. "כל אדם שעובר על ההנחיות צריך לשלם את המחיר", אמר. בהמשך האשים זוהר כי ההתעסקות ביועצים היא עיסוק בתפל. "תמשיך להתעסק בצהוב, אני אתעסק בעיקר", תקף זוהר בריאיון סוער, שהסתיים בפיצוץ.

קבינט הקורונה יתכנס היום לדיון בהחמרת מדיניות הסגר לאחר יום הכיפורים. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי משרד הבריאות צפוי לבקש את החמרת המדיניות עד כדי עוצר מלא במתכונת ליל-הסדר בחג הפסח. על פי הפרסום, נבחנים גם צעדי החרפה מתונים יותר כמו צמצום העבודה במגזר הפרטי ל-30% ואף פחות מכך, העברת המגזר הציבורי לעבודה במתכונת חירום וצמצום נוסף של ההתקהלויות. 

אתמול אישרה הממשלה את הרחבת תוכנית הסיוע הכלכלי שהציגו ראש הממשלה ושר האוצר ישראל כ"ץ לפני ראש השנה. לפי הודעת הממשלה, הרחבת התוכנית מיועדת לסייע לעסקים ושכירים שייפגעו בסגר הנוכחי. התוכנית מוערכת בעלות של 10.5 מיליארד שקלים. בין המהלכים שאושרו: הורדת רף הפגיעה בעסק לקבלת מענק הוצאות קבועות ל-25%, מתן מקדמות על חשבון מענק הוצאות קבועות, תכנית שימור עובדים מקיפה ודחיית ההפחתה בדמי האבטלה.