סגר בתל אביב
מרים אלסטר, פלאש 90

קורונה בתל אביב: יותר חולים בשכונות דרום העיר מאשר בצפונה

מנתונים שהגיעו לידי כאן חדשות עולה כי בראש הטבלה ניצבת שכונה תל כביר עם 86 חולים מאומתים ואחריה קרית שלום עם 67, ושכונת התקווה עם 63 חולים • למרות טענות תושבי נווה שאנן על שמבקשי המקלט מפרים לטענתם את הנחיות הסגר השכונה לא מופיעה כלל בטבלת הנדבקים
דניאל אלעזר
22 בספטמבר 2020
22:54

יותר חולים מאומתים נתגלו בשכונות דרום תל אביב מאשר בצפונה של היער. כך עולה מנתוני חולי הקורונה המאומתים בעיר שהגיע היום (שלישי) לידי כאן חדשות ומתפרסמים לראשונה. בימים האחרונים שלחה עיריית תל אביב הודעות אזהרה לתושביה המתגוררים באיזורים שונים של העיר כמו לב העיר, שכונת התקווה ונווה עופר כי ישנה סכנה של עלייה בתחלואה באיזור מגוריהם בעקבות גילוי עשרות חולים חדשים ועליהם להקפיד על ההנחיות. אולם על אף אזהרות אלו, העירייה לא פרסמה את מספרי הנדבקים באותם מקומות ורק הסתפקה בהודעה כללית בה היא תזכרה את התושבים לשמור על הנחיות הריחוק החברתי. 

רק שכונות שבהן 15 נדבקים ויותר נכללים ברשימה של משרד הבריאות. בראש הטבלה עם 86 חולים מאומתים ניצבת שכונה תל כביר. אחריה קרית שלום (67), שכונת התקווה (63), יד אליהו (53) ונווה שרת (43). ביפו, שהייתה מוקד התפרצות משמעותי בגל הראשון, יש כרגע 131 חולים פעילים - מתוכם  38 בשכונת עג׳מי, 37 בצהלון, 34 ביפו  ד׳ ו-22 ביפו ג׳.

עוד עולה מהנתונים כי על אף טענות תושבי איזור נווה שאנן, על כך שמבקשי המקלט מפירים לטענתם את הנחיות הסגר והריחוק החברתי, והמשטרה לא אוכפת זאת, השכונה לא מופיעה כלל בטבלת הנדבקים. למרות ההודעה של העירייה כי באיזור לב העיר ישנה עליה של עשרות חולים, אף לא שכונה אחת במרכז העיר מופיעה בטבלה. כמו כן, בשכונות צפון העיר נרשמים נכון לעכשיו מספר החולים הנמוך ביותר.