שירה האס, מתוך "המורדת"
צילום: נטפליקס

שירה האס זכתה בפרס השחקנית הראשית בפסטיבל הסדרות בברלין

האס זכתה בפרס על תפקידה בסדרה "המורדת" של נטפליקס • גל תורן זכה בפרס לשחקן הטוב ביותר על תפקידו בסדרת הדרמה "הטבח"
שני נחשוני ודורית אסרף-מזרחי
26 בספטמבר 2020
02:04

השחקנית הישראלית שירה האס זכתה הלילה (שבת) בפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר בפסטיבל הסדרות הבין-לאומי בברלין. האס זכתה בפרס על תפקידה בסדרה ״המורדת״ ששודרה בנטפליקס. מלבדה, גם השחקן הישראלי גל תורן זכה בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסדרת הדרמה "הטבח".

האס, בת 25 וילידת הוד השרון, הייתה מועמדת בתחילת השבוע בטקס פרסי האמי על משחקה בסדרה, אך לא זכתה בו. היא הישראלית הראשונה שהייתה מועמדת לפרס היוקרתי בקטגוריה השחקנית הראשית הטובה ביותר במיני-סדרה או בסרט טלוויזיה.

הסדרה "המורדת" מבוססת על סיפור חזרתה בשאלה של צעירה מקהילת יהודי סאטמר שבברוקלין. האס בוגרת בית הספר תלמה ילין, כיכבה בעבר בסדרה שטיסל ששודרה ב-yes, ובסרטי הקולנוע "פרינסס", "פוקסטרוט" ו"פרא אציל" עליו קיבלה את פרס אופיר לשחקנית המשנה הטובה ביותר.

גל תורן, בן 44, שיחק בעבר בסדרות "תעשה לי ילד" ו"האחיות המוצלחות שלי", ובסרטי הקולנוע "לרדת מהעץ", "ירח בבית 12" ו"פרה אדומה". בסדרה "הטבח" שתעלה בקרוב ב-yes, מגלם תורן שף-כוכב שמתמודד עם ההצלחה והקשיים של הובלת אחת ממסעדות היוקרה המדוברות בתל אביב. בפסטיבל שנערך השנה באופן וירטואלי, גבר תורן על מועמדים מסדרות מרחבי העולם, ביניהם עמית רהב מישראל ששיחק גם הוא בסדרה "המורדת".