צילום: מנחם לדרמן ומארק ישראל סאלם, פלאש 90, אי-פי

סגר, תוכנית היציאה ומזרח תיכון חדש: השבוע שהיה

הכתבים והפרשנים של כאן חדשות עם כל מה שחשוב לדעת על השבוע החולף
מערכת כאן חדשות
26 בספטמבר 2020
15:29

הכלכלנית הראשית במשרד האוצר אמדה בישיבת הממשלה את עלות הסגר ב-37 מיליארד שקלים, אם יימשך שלושה שבועות. האם יש בכלל משמעות למספרים הפנטסטיים האלה, ומה הם לא כוללים? שאול אמסטרדמסקי מסביר איך מחשבים את עלות הסגר.

בזמן שכולם עוסקים בשאלה איך נצליח לצאת מהסגר השני עם תחלואה נמוכה, כדאי להיזכר ב"תוכנית היציאה" שכבר יש לנו: זו שראש הממשלה הציג בתחילת מאי. היא הייתה מפורטת לשלבים ונראתה מבטיחה, הבעיה הייתה שהיא לא באמת החזיקה מעמד. ליאל קייזר הבינה שיש תוכנית איך לצאת מהסגר, הבעיה היא שאין ממשלה מאחוריה.

שר האוצר תקף את מערכת הבריאות וטען שהיא לא נערכה כראוי כדי להתמודד עם המשבר על אף ששפכו עליה כל כך הרבה כסף. אבל כסף הוא לא תמיד הפתרון להכול. הממשלה אישרה תוספת בגובה 9.4 מיליארד שקלים, אבל רק חצי מזה כבר הגיע בפועל ולא רק כמה כסף הגיע משפיע על התפקוד אלא גם איך הוא מתחלק בין חלקי המערכת - אז איך חילקו את הכסף?

אחרי שקרא על השיחה בין הרב הראשי לנתניהו, שאול נזכר במכתב התפטרות די ארוך שפורסם לפני כמה חודשים - ודיבר בדיוק על מה שאנחנו לא מצליחים להפנים: אם נתעקש להמשיך כאילו אין קורונה - זה ייגמר בקריסה.

איך הגענו למצב שבליגה הערבית לא גינו את ישראל, אבל כן את טורקיה? רועי קייס על העלייה של המחנה הסוני המתון.