מרים פרץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מרים פרץ: "העם מסוגל להתאחד כיוון שהוא חפץ חיים"

כלת פרס ישראל ביקרה בכותל המערבי בערב הסליחות האחרון לפני יום הכיפורים, וביקשה מאזרחי ישראל: "אנחנו צריכים לעשות הכול כדי לחיות"
מערכת כאן חדשות
27 בספטמבר 2020
05:40

כלת פרס ישראל למפעל חיים מרים פרץ ביקרה אמש (שבת) בליל הסליחות האחרון בכותל המערבי, לפני יום הכיפורים. בריאיון לעומר בן רובי ועקיבא נוביק במשדר המיוחד ששודר בכאן 11, אמרה פרץ כי העם מסוגל להתאחד כיוון שהוא חפץ חיים. 

"מחר כולנו נישא תפילת נחמה גדולה. 'פרוש לרעב לחמך' זו כל התורה. אנחנו מסוגלים להתאחד בימים קשים כמו אלה. זה תלוי בכל אחד ואחד, ואנחנו נתאחד כי אנחנו חפצי חיים", אמרה פרץ. "מה אנחנו מבקשים ביום הכיפורים? 'תחתום אותנו לחיים', לא למיליון דולר. זו כל הבקשה, אנחנו צריכים לעשות הכול כדי לחיות".

"אנחנו כל חיינו כעם עברנו משברים, אבל תמיד במשברים היה לנו אויב מבחוץ, מישהו שרצה להכחיד אותנו, שרצה לגמור עם העם הזה. זו פעם ראשונה בהיסטוריה שלא מדובר באויב מבחוץ. זו פעם ראשונה שאנחנו מתמודדים עם אויב מבפנים וזה דורש כוחות גדולים של אחדות", אמרה.

פרץ סיימה את דבריה בנימה אופטימית, וביקשה מהציבור להצטרף אליה בראיית הטוב. "אני מאמינה שאנחנו עם בעל כוחות", אמרה. "אולי יש אנשים שאתם מביאים אותם לאולפנים והם מייאשים אותנו, אבל יש לנו כוחות. תמונת הכותל הריק היא קשה. אבל אני רואה תמונה אחרת. אנחנו המאמינים יודעים שבחורבן, רבי עקיבא לא ראה את השועלים, אלא ראה את הזקנים והילדים בחוצות ירושלים ואני רואה את רחבת הכותל מלאה בשנה הבאה".