קרבות בנגורנו קרבאך
צילום מסך

ארמניה: מטוס חיל האוויר הופל בידי F16 טורקי

בטורקיה הכחישו את הדיווח. סגנית שרת החוץ של הרפובליקה הלא מוכרת בקרבאך לכאן רשת ב: על ישראל להפסיק למכור נשק לאזרים המשמש לפגיעה באזרחים ארמנים
ערן סיקורל
29 בספטמבר 2020
13:25
עודכן ב 17:13

העימות בנגורנו-קרבאך: משרד ההגנה הארמני מסר היום (שלישי) כי טייס מטוס SU-25 נהרג לאחר שמטוסו הופל על ידי מטוס טורקי מסוג F16. דוברו של נשיא טורקיה ארדואן הכחיש את ההודעה של משרד ההגנה הארמני.

נציגי המובלעת נגורנו קרבאך דורשים מישראל להפסק ולמכור נשק לאזרבייג'ן. קרבאך היא מובלעת בעלת רוב ארמני בתוך אזרבייג'ן והיא מהווה נקודת עימות בין שתי המדינות שהתפרץ שוב בתחילת השבוע. את ענייניה הפנימיים של קרבך מנהלת ממשלה בעלת רוב ארמני שאינה מוכרת על ידי הקהילה הבינלאומית.

האזינו לריאיון עם ארמינה אלקסניאן בכאן רשת ב

ארמינה אלקסניאן, סגנית שר החוץ של רפובליקת קרבך, אמרה לכן רשת ב' כי על ישראל לחדול מעסקאות נשק עם אזרבייג'ן. לדבריה: "העם היהודי חווה רצח ומדינת ישראל יודעת מהי מלחמה. המטוסים ללא טייס שישראל מוכרת לאזרבייג'ן משמשים על מנת לפגוע באוכלוסייה אזרחית ארמנית וזה דבר בלתי מתקבל על הדעת".

אלקסניאן הדגישה כי המצב ההומניטרי באזור הולך ומתדרדר. עוד הוסיפה כי טורקיה שולחת שכירי חרב במטרה להילחם בצבא ארמניה ובצבא נגורנו קרבך.