נחיתת משאיות מצבא ארה"ב בישראל, בחודש שעבר
צילום: דוברות משרד הביטחון

משרד הביטחון העביר סוללת כיפת ברזל לצבא ארה"ב

מסירת הסוללה בוצעה במסגרת הסכם בין משרד הביטחון למשרד ההגנה האמריקני לאספקת שתי סוללות כיפת ברזל להגנת כוחות הצבא האמריקני. גנץ: הישג אדיר למשרד הביטחון ולתעשיות הביטחונית שלנו
משה שטיינמץ
30 בספטמבר 2020
16:00

משרד הביטחון מסר היום (רביעי) סוללת כיפת ברזל שפותחה בחברת רפאל לצבא ארצות הברית. מסירת הסוללה בוצעה במסגרת הסכם בין משרד הביטחון למשרד ההגנה האמריקני לאספקת שתי סוללות כיפת ברזל להגנת כוחות הצבא האמריקני. הסוללה השנייה תסופק בהתאם לחוזה, בתוך כמה שבועות. המערכת תשמש להגנת כוחות פרוסים של צבא ארצות הברית מפני מגוון איומים בליסטיים ואוויריים.

הסוללה נמסרה במעמד שר הביטחון בני גנץ בקו הייצור של חברת רפאל תחת מגבלות הקורונה. השר גנץ אמר באירוע כי מערכת כיפת ברזל היא עדות נוספת לעוצמתה של מערכת הביטחון הישראלית. גנץ הוסיף כי בזכות יעילות המערכת נמנעו הרוגים רבים בעורף הישראלי. "אני גאה שהמערכת המתקדמת הזו תגן גם על חיילי צבא ארצות הברית, זהו הישג אדיר למשרד הביטחון ולתעשיות הביטחונית שלנו" אמר גנץ.

מערכת כיפת ברזל נמצאת בשירות מבצעי בחיל האוויר משנת 2011 והוכחה בשדה הקרב עם יותר מ- 2,400 יירוטים מבצעיים, באחוזי יירוט גבוהים מאוד. חברת רפאל מפתחת ומייצרת את המערכת בשיתוף עם חטיבת אלתא של התעשייה האווירית. מנהלת "חומה" במפא"ת (המנהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון מובילה את פיתוח מערך ההגנה ההגנה הרב-שכבתית של מדינת ישראל, שמבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעיות: מערכת כיפת ברזל, מערכת שרביט קסמים ומערכת חץ 2 וחץ 3.