טראמפ בדרכו לבית החולים
צילום: אי-פי

טראמפ צייץ מבית החולים: "הולך טוב"; יועצו ל-CNN: יש סיבה לדאגה

דיווחים: נשיא ארה"ב סובל מחום, צינון וכן מתשישות • טראמפ ימשיך לאחוז בסמכויותיו הנשיאותיות ולעבוד מבית החולים, רופאו: הנשיא מרגיש טוב, אינו זקוק לחמצן. החל לקבל את התרופה רמדסיביר
נתן גוטמן ומואב ורדי
03 באוקטובר 2020
05:12
עודכן ב 09:29

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שנדבק בנגיף קורונה, פונה הלילה (שבת) לבית החולים הצבאי "וולטר ריד" הסמוך לוושינגטון הבירה לשם ביצוע בדיקות והמשך השגחה. יועץ של טראמפ אמר לרשת CNN כי "יש סיבה לדאגה בנוגע לבריאותו של הנשיא. המצב רציני". הגורם, סיפר שטראמפ עייף מאוד, וסובל מבעיות בנשימה".

בהודעה מטעם הבית הלבן נמסר כי הנשיא חש "תסמינים קלים", אך "מתוך יתרת זהירות ולפי המלצת הרופאים", הועבר הנשיא לבית החולים. בתקשורת האמריקנית דווח כי הנשיא חש תסמינים הכוללים חום, קושי בנשימה, צינון, נזלת, שיעול וכן תשישות. רופאו של טראמפ, שון קונלי, התייחס למצב הנשיא: הוא מרגיש טוב, אינו זקוק לחמצן, והחל לקבל את התרופה רמדסיביר.

למרות מעברו לבית החולים, ימשיך הנשיא להחזיק בכל סמכויותיו וכן להמשיך בעבודתו משם. בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו לאחר הגעתו לבית החולים, אמר הנשיא כי הוא "חושב שמצבו בסדר, אנחנו הולכים לבדוק את זה" והוסיף כי "הגברת הראשונה במצב טוב מאוד. תודה על התמיכה". 

לפני פינויו, רופאו של טראמפ, ד"ר שון קונלי, דיווח לתקשורת כי הנשיא "תשוש, אבל במצב רוח טוב". הרופא מסר כי טראמפ קיבל עירוי של קוקטייל נוגדנים כצעד מניעתי, וכן אבץ, ויטמין די, פאמוטידין, מלטונין ואספירין. בהודעת ד"ר קונלי נמסר כי רעיית הנשיא מלאניה מרגישה טוב, מלבד כאב ראש קל, וכן ששאר בני משפחתו של הנשיא נבדקו ולא נמצאו כנושאים את הנגיף.

שני סנאטורים רפובליקנים שהשתתפו בשבוע שעבר בטקס בבית הלבן ביום שבת שעבר בו הכריז טראמפ על כוונתו למנות את איימי קוני בארט לשופטת בית המשפט העליון, הודיעו כי נדבקו בקורונה. השניים הם מייק לי ממדינת יוטה וטום טיליס ממדינת קרוליינה הצפונית. כעת נבדק האם אירוע ההכרזה על מועדותה של קוני בארט בשבוע שעבר היה מקור ההדבקה. כמו כן, עוד יועצת בכירה של טראמפ נדבקה בקורונה. קליאן קונוואי, אחת המקורבות לנשיא הודיעה שתיכנס לבידוד.

בנו של טראמפ, אריק ואשתו לארה נמצאו שליליים לקורונה, אך מנהל הקמפיין שלו, ביל סטפיאן נדבק גם הוא. יריבו של טראמפ במרוץ לנשיאות ארצות הברית, ג'ו ביידן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "על האומה האמריקנית להתאחד", והוסיף כי אסור שמצבו של הנשיא יפלג את האמריקנים. בהמשך לכך, הקמפיין של ביידן החליט להשהות את המודעות השליליות שפרסם נגד הנשיא. אולם מצידו של הנשיא הודיעו כי קמפיין המודעות ימשיך כסדרו. 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב זהבי ומאיה ראכלין