פיני לוזון, הנהג החשוד בדריסת מפגינים בת"א
-

ביהמ"ש החליט: החשוד בדריסת מפגינים בת"א ישוחרר למעצר בית

המשטרה ביקשה לעכב את ביצוע ההחלטה כדי לשקול אם להגיש ערר. נציג המשטרה בדיון: "כשהוא כעס נורא וחש מאויים, הוא החליט שהוא דורס וברח מהמקום כמו טיל. יש לנו בנאדם מסוכן"
דניאל אלעזר

בית משפט השלום בתל אביב החליט היום (ראשון) לשחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את פיני לוזון, החשוד שפגע עם מכוניתו במפגינה במהלך הפגנה בתל אביב ביום חמישי האחרון. המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע להחלטה, על מנת לשקול אם להגיש ערר.

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי ״כשהוא כעס נורא וחש מאויים, הוא החליט שהוא דורס. שלושה רכבים עמדו והמתינו, והוא היחיד שהתקדם, ולבסוף נתן גז והעיף אותה לכל הרוחות. רק הוא, והוא ברח מהמקום כמו טיל. יש לנו בנאדם מסוכן״.

השופט מנחם קליין אמר בהחלטתו כי בימים אלו של חג הסוכות, בשל פגעי מגיפת הקורונה, יש להצטער צער רב על המתח שקיים בחברה הישראלית וייתכן שכתוצאה מהתדרדרות שנובעת מהמתח הזה, נפגעה בחורה צעירה. עוד הוסיף השופט כי "הראיות החיצוניות מצביעות על כך שייתכן והוא חש בסכנה ממשית לשלמות גופו ורכושו. במצב שכזה, הניסיון להימלט מהמון וזעם שסביב מכוניתו, לא יכולה להתפרש כניסיון של דריסה של מפגינה תמימה״.

האירוע אירע כאשר כאלף מפגינים מתנועת הדגלים השחורים קיימו ביום חמישי תהלוכת מחאה ברחובות תל אביב, נגד התקנות החדשות שאישרה ועדת חוקה להגבלת הפגנות. בתיעוד של האירוע נראה כלי רכבו של לוזון נכנס אל התהלוכה, פגע בשתי מפגינות ונמלט. מתמונות שפורסמו זמן קצר לאחר האירוע נראה רכבו כשהוא עובר במחסום קורונה של המשטרה לא הרחק מזירת האירוע. לאחר שנעצר לוזון אמר בחקירתו במשטרה: "נקלעתי לסיטואציה ונבהלתי. הרגשתי שמקיפים אותי ומתנפלים על האוטו שלי, לכן ברחתי מהמקום".

אחת המפגינות שנפגעה, דורית זק (51), סיפרה לכאן רשת ב על האירוע: "היה לי פרונט של אוטו בתוך הבטן. עפתי והוטחתי על הכביש". זמן קצר לאחר הפגיעה אמר מפקד המשטרה בהפגנה בתל אביב כי לא היה ניסיון דריסה. ראש ענף חקירות במשטרה, סנ"צ רועי ולדמן, אמר לכאן רשת ב כי: "בניגוד לנטען, מיד בסמוך לאירוע המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה ואף פנתה באופן יזום אל הגברת זק במטרה לגבות את עדותה".

בהכנת הידיעה השתתפו הדס גרינברג איתי שיקמן ויערה שפירא.