נתניהו וגנץ
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

גורם בכחול לבן: אנו לא צריכים לתת לנתניהו לשלוט בגורלנו

כמה מחברי כחול לבן מתכננים להציע בישיבת הסיעה הערב שהגוש יתחיל להצביע בממשלה ובכנסת באופן עצמאי מהליכוד • ח"כ חיימוביץ': יש קבוצה בכחול לבן שחושבת על פירוק השותפות עם נתניהו
יערה שפירא
04 באוקטובר 2020
20:54

ברקע התפטרותו של שר התיירות אסף זמיר והדיווחים על קרעים במפלגה - כחול לבן תקיים הערב (ראשון) ישיבת סיעה דרך הזום. היום פורסם בחדשות הערב שכמה מחברי המפלגה מתכננים להציע בישיבה שהגוש יתחיל להצביע בממשלה ובכנסת באופן עצמאי מהליכוד. גורם בכחול לבן אמר לכאן חדשות: "הליכוד לא מתחשב בעמדותינו, כחול לבן לא צריכה לתת לנתניהו לשלוט בגורלה". 

מוקדם יותר אמרה חברת הכנסת מיקי חיימוביץ', בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "יש בימים האחרונים קבוצה הולכת וגדלה בכחול לבן שחושבת בהחלט על אופציה של פירוק אחראי של השותפות עם הליכוד. לא נוותר על מוקדי הכוח, אבל נפעל להחלפת נתניהו".

בליכוד הגיבו לדבריה: "חיימוביץ׳ חשפה את האמת - רבים במפלגתה, שמתפרקת וקורסת בסקרים, החליטו ללכת לבחירות נגד רצון הציבור ובשיא משבר הקורונה. אנו קוראים לבני גנץ להשליט סדר בבלגן שבמפלגתו ולפעול למען אחדות הממשלה למען הצלת חייהם של אזרחי ישראל, אחרת ההחלטה של כחול לבן היא לעסוק בפוליטיקה קטנה בזמן שהמדינה מצויה בשעת חירום".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ חיימוביץ' בכאן רשת ב

דבריה של חיימוביץ' נאמרו לאחר שביום שישי הודיע השר זמיר את התפטרותו מהממשלה. בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו הסביר: "אני חרד למדינה. חרד שהיא על סף שבר מוחלט. וברור לי שזה לא ישתנה כל זמן שנתניהו הוא ראש הממשלה. משבר הקורונה על השלכותיו הנוראיות נמצא במקרה הטוב במקום השני בסדר העדיפויות של ראש הממשלה. השיקולים האישיים והמשפטיים הם אלה שעומדים בראש מעיניו של נתניהו. זה ניכר בכל צעד ושעל".