שוטרת סוטרת ביצהר

שוטרת מג"ב הועמדה לדין משמעתי וננזפה בחומרה אחרי שסטרה לילד בן 8 סמוך ליצהר

הפרטים התבררו בתביעת פיצויים שהגישו הורי הילד. השוטרת תועדה סוטרת לילד, אך הכחישה את המעשה. מג"ב: "התנהלות חריגה ופסולה, היה מצופה מהלוחמת לנהוג אחרת"
כרמל דנגור
06 באוקטובר 2020
10:42

‏שוטרת מג"ב הועמדה לדין משמעתי וננזפה בחומרה שמונה חודשים אחרי שסטרה לילד בן 8 במאחז קומי אורי, סמוך ליצהר באוקטובר 2019. אף על פי  שהמקרה תועד בסרטון, השוטרת הכחישה בחקירתה שסטרה לילד, ואמרה כי הוא היה חלק מקבוצה שהתגרתה בה וקיללה אותה. הפרטים התבררו בכתב ההגנה שמסרה המדינה בתגובה לתביעת פיצויים שהגישו הורי הילד בגובה 30 אלף שקלים. 

במג"ב מסרו בתגובה כי "עם היוודע המקרה בשנה שעברה, הוא הועבר לבחינת מח״ש שהחליטה להעבירו לטיפול משמעתי, ובהתאם הלוחמת נשפטה במג"ב בהליך של דן יחיד". עוד נמסר כי "מדובר בהתנהלות חריגה ופסולה והיה מצופה מהלוחמת לנהוג אחרת".

עורך הדין שמייצג את הילד: "צריך שתהיה לשוטרי מג"ב רתיעה מלפגוע במתיישבים שעליהם הם צריכים להגן"

לדברי עורך הדין מנשה יאדו מארגון חוננו, שהגיש את התביעה, "תכלית התביעה לייצר הרתעה מסוימת מפני פגיעה של שוטרי מג"ב במתיישבים, מבוגרים וילדים. לצערנו, הרתיעה של כוחות הביטחון שאנו רואים אותה חדשות לבקרים מול ערבים ביהודה ושומרון, שמזלזלים ופוגעים בחיילים ושוטרים, זורקים אבנים ובקבוקי תבערה ופוגעים בגוף ובנפש, כאשר החיילים והשוטרים עומדים ונצבים סטטים מול אותם פורעים ובהרבה מקרים אינם מגיבים כלל".

עורך הדין הוסיף כי "התמונה חייבת להתהפך, שוטרי מג"ב צריכה שתיהיה להם רתיעה פנימית מלפגוע במתיישבים שעליהם הם צריכים להגן, וצריכה שתהיה להם תעוזה פנימית בגיבוי של כל הדרגים להילחם בערבים".