נתניהו ומנדלבליט

לאחר פרסום כאן חדשות - פנייה ליועמ"ש: חקור את פרשת המניות של נתניהו

דרישת התנועה לטוהר המידות באה לאחר הפרסום כי היועמ"ש יסגור את התיק. "זו החלטה בלתי-סבירה", אמרה יו"ר התנועה לכאן רשת ב
תמר אלמוג
06 באוקטובר 2020
14:14

התנועה לטוהר המידות פנתה היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לחקור את פרשת המניות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "קשה להבין את ההתעקשות שלא לחקור את נתניהו בתיק 3000 ובעניין מליקובסקי. זו החלטה בלתי-סבירה", אמרה היום עורכת הדין אביה אלף, יו"ר התנועה ומנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות לשעבר, בריאיון לאורי לוי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. אלף התייחסה לפרסום אמש בחדשות הערב כי היועץ צפוי להורות על סגירת התיק. 

עוד נכתב בפנייה למנדלבליט כי ההחלטה לסגור את התיק תהיה אישור לנבחרי ציבור לשקר והכשרה של נתיבי הלבנת הון לנבחרי ציבור. "הדה-לגיטימציה נגד שלטון החוק כנראה נותנת את אותותיה. הרי מישהו מפחד לחקור", אמרה בריאיון.

אתמול פורסם בחדשות הערב כי היועץ המשפטי לממשלה לא יורה לפתוח בחקירת פרשת המניות. הסגירה המסתמנת היא בניגוד להערכות שהיו בתחילת הדרך במערכת אכיפת החוק כי עניין הדיווח ייחקר. נתניהו מצדו טען כי פעל כפי שהיה מחויב.

מדובר בבדיקה שהחלה לפני כשנה וחצי בטענה שנתניהו לא מסר דיווח מלא ושלם למבקר המדינה לפני כעשור על המניות בתאגיד שבו שותף בן דודו נתן מיליקובסקי והרוויח מאוד ממכירתן. בחודש אפריל פורסם לראשונה בכאן 11 כי בפרקליטות נערכים לאפשרות של פתיחת חקירה בתיק.