טראמפ

"הקורונה משמעותית פחות קטלנית משפעת": לאחר שהשתחרר - טראמפ ממשיך להמעיט בסכנת הקורונה

הנשיא האמריקני ציין כי למרות החיסון - יותר מ-100,000 בני אדם מתים בכל שנה משפעת: "האם אנחנו הולכים לסגור את המדינה שלנו?"
עופר לרר
06 באוקטובר 2020
15:21
עודכן ב 15:58

לאחר שהשתחרר מבית החולים, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שחלה בקורונה, המשיך היום (שלישי) להמעיט בחשיבות המחלה מהנגיף. "למרות החיסון, יותר ממאה אלף איש מתים בכל שנה משפעת - האם אנחנו הולכים לסגור את המדינה שלנו? לא. למדנו לחיות עם השפעת, כפי שאנו לומדים לחיות עם הקורונה. במרבית האוכלסיות - הקורונה משמעותית פחות קטלנית". הפוסט בפייסבוק בו כתב טראמפ את הדברים נמחק וטוויטר סימנה אותו ככזה המפיץ מידע מטעה. 

נשיא ארצות הברית שב לפנות בוקר לבית הלבן אחרי שהייה בת שלושה ימים בבית חולים. טראמפ כתב בטוויטר כי ישוב למסע הבחירות "בקרוב" ובסרטון שפרסם אחרי חזרתו אמר: "למדתי כל כך הרבה על נגיף הקורונה. ודבר אחד בטוח: אל תתנו לזה לשלוט בכם, אל תפחדו מזה. אתם תנצחו את זה יש לנו את הציוד הרפואי והתרופות הטובים ביותר שפותחו לאחרונה ואתם תנצחו את זה". לאחר חזרתו, עלה טראמפ למרפסת בבית הלבן ונראה שהתקשה לנשום.

ראש צוות הבית הלבן, מארק מדואוז, עידכן היום בריאיון לרשת "פוקס" כי שוחח עם הנשיא דונלד טראמפ, ומצבו המשיך להשתפר בלילה. מדואוז הוסיף שטראמפ מוכן לחזור לעבודה וייפגש עם רופאיו היום כדי להעריך את המשך הטיפול.