ביידן וטראמפ בעימות הראשון
צילום: אי-פי

ביידן: אם טראמפ חולה - אין לקיים את העימות בחמישי הבא

לקראת העימות הלילה בין הסגנים נשקלה אפשרות להציב זכוכית אקרילית ביניהם, אך בסביבתו של פנס התנגדו לכך, חלופה אחרת היא לקיים את העימות בחלל פתוח • אדם עשירי בממשל טראמפ חלה בקורונה
איתמר מרגלית
07 באוקטובר 2020
08:40

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג׳ו ביידן אמר הלילה (רביעי) כי אין לקיים את העימות הנשיאותי המתוכנן ליום חמישי הבא אם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עדיין יהיה חולה בקורונה בזמן העימות. ביידן אמר לכתבים כי הוא מעוניין להתעמת עם טראמפ, אולם יש לפעול בהתאם לכללים המחמירים.

לקראת העימות בין המועמדים לסגנות הנשיא הלילה, נשקלה אפשרות להציב זכוכית אקרילית ביניהם, אך בסביבתו של פנס התנגדו לכך. חלופה אחרת היא לקיים את העימות בחלל פתוח ולא סגור.

בתוך כך, יועץ נוסף לטראמפ אובחן כחולה קורונה. סטיבן מילר, אחד מיועציו הקרובים ביותר של טראמפ, נדבק בנגיף. מהבית הלבן נמסר כי מילר עבד בימים האחרונים מביתו ולא היה בתוך הבית הלבן. עם מילר יותר מ-20 ממקורביו של הנשיא נדבקו בשבוע האחרון.

בד בבד, במדינת ניו יורק נוקטים בצעדים תקיפים עקב עלייה בתחלואת קורונה. המושל אנדרו קואומו הודיע על הגבלת מספר משתתפים באירועים דתיים לעשרה ותפוסה של 25% באזורים "אדומים". באזורים "כתומים" המגבלה תהיה עד 25 אנשים ושליש מהתפוסה המלאה. הקנס על התקהלויות ענק יעלה ל-15 אלף דולרים. מינהל המזון והתרופות האמריקני פרסם כללים מעודכנים ונוקשים יותר למפתחי חיסונים נגד קורונה, דבר שיקשה על פיתוח סופי של חיסון לפני הבחירות לנשיאות.