התעללות בכלב בבת ים, אתמול

"מחייב בדיקה פסיכיאטרית": הוארך מעצרו של החשוד בהתעללות בכלב בבת ים

השופט בדיון: "הסרטון מעיד על התאכזרות לשמה. אני סבור שמתחייבת בדיקה פסיכיאטרית" • החשוד נעצר הלילה לאחר שסרטונים שבהם תועד מתעלל בכלבו פורסמו ברשתות החברתיות • ועדת הפנים של הכנסת תתכנס ביום שלישי בעקבות המקרה
איתי שיקמן
07 באוקטובר 2020
11:01
עודכן ב 12:17

בית המשפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) ביום אחד את מעצרו של אלן מוריסון, תושב בת ים בן 35, שנחשד בהתעללות בבעלי חיים. השופט יגאל נמרודי אמר בדיון כי "הסרטון מעיד על התאכזרות לשמה. אני סבור שמתחייבת בדיקה פסיכיאטרית". ועדת הפנים של הכנסת תתכנס ביום שלישי בעקבות המקרה.

השופט הוסיף כי "תמונת המצב מעידה על אכזריות חסרת גבול כלפי בעל חיים חסר ישע, שבמשך כל זמן ההתעללות בו, לא הפסיק לזעוק. כל זאת לא גרמו לחשוד להפסיק את ההתעללות וההתאכזרות בכלב. בחנתי את גירסת החשוד, אף היא אינה מעוררת כל הגנה מפני החשד שמיוחס לו".

עורכת הדין קרן בלס שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את מוריסון התייחסה לחשדות נגדו ואמרה כי "מדובר בצעיר עולה חדש, הוא הביע צער וחרטה עמוקים על האירוע. לאור מצבו הנפשי בית המשפט הפנה אותו לבדיקה פסיכאטרית. אנו ממתינים לקבלת תוצאות הבדיקה". 

מוריסון נעצר בלילה לאחר שסרטונים שבהם תועד מתעלל בכלבו פורסמו ברשתות החברתיות. המשטרה הוציאה אותו מביתו לחקירה והכלב נלקח לטיפול אצל וטרינר והועבר לטיפול במתקן של משרד החקלאות. בזמן המעצר עשרות מפגינים הגיעו לביתו, וחלקם הגיעו לתחנת המשטרה בעיר.

לכאן חדשות נודע כי בת זוגו לשעבר של החשוד דיווחה למשטרה על ההתעללות בכלב מוקדם יותר, לאחר שהוא שלח לה סרטונים שבהם הוא נראה פוגע בו בכמה הזדמנויות. בעקבות הדיווח, ניידת הגיעה לביתו של החשוד, אך הוא לא היה בדירתו. השוטרים פגשו את החשוד ברחוב שבו הוא מתגורר וכששאלו אותו היכן הכלב הוא הסביר להם שמסר אותו וכעת הוא מטפל בניירת לשם השלמת הליך ההעברה.

כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צ'רנוב הגיעו לביתו של החשוד בעקבות הפצת הסרטונים והובילו את חילוצו של הכלב. טרוני, שידוע בפעילותו למען בעלי חיים, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסט הקורא לאנשים להירתם לחילוצו של הכלב. עוד אמר טרוני: "אם החוק לא יעשה את שלו, אנחנו נחזור שוב וניקח את החוק לידיים״.