בית שמש היום

"את רוצה להישאר בחיים? תפסיקי לצלם": רופאת ילדים הותקפה בבית שמש על ידי חרדים

דוקטור אפרת שור שעובדת בעיר צפויה להגיש תלונה במשטרה
סולימאן מסוודה
07 באוקטובר 2020
16:24

דוקטור אפרת שור, רופאת ילדים שעובדת בבית שמש, הותקפה היום (רביעי) על ידי מפגינים בעיר כשהייתה בדרכה מהעבודה אל הבית. בשיחה עם כאן חדשות היא שיחזרה את האירוע: "עשרות אנשים התחילו לעטוף את האוטו שלי והתחילו לצעוק עלי באיומים: 'את רוצה להישאר בחיים? תפסיקי לצלם'". שור צפויה להגיש תלונה במשטרה.

הפגיעה ברכב של ד"ר שור

שור המשיכה וסיפרה כי "סיימתי עבודה בסביבות השעה אחת והווייז לקח אותי דרך שכונת רמת בית שמש ב'. באמצע דרכי פתאום ראיתי התגודדות של המוני חרדים שחוסמים את הכביש ולא הבנתי במה מדובר, עצרתי כי אי אפשר היה להמשיך. שלפתי את הטלפון והתחלתי לצלם".

הרופאה סיפרה כי "אחד מהם הכניס את הכובע שלו בתוך האוטו כדי שלא אצליח לצלם ואמר לי לא לצלם". בשלב מסוים מתארת שור את הניסיון שלה לברוח מהמקום: "תוך כדי אני שומעת יידוי אבנים ודפיקות על האוטו שלי. הרגשתי ממש פחד. אמרתי להם אני רק רוצה לעבור. לא יכולתי לצאת מהאוטו כי פחדתי מה יעשו לי וגם לא יכולתי לנסוע כי פחדתי לפגוע בהם. בסוף הצלחתי לברוח משם. אני מכירה את החברה החרדית, אבל באותו רגע פגשתי חרדים אחרים".

עורך הדין גונן בן יצחק התייחס לאירוע ואמר כי "דוקטור אפרת שור היא אדם מקסים ורופאה שמטפלת בכל אדם ללא הבדל דת גזע ומין. התקיפה הקשה שעברה היום מונעת משנאה תהומית אבל מעידה בין היתר על אובדן רסן מוחלט והתפוררות של השלטון המרכזי בבחינת "איש כטוב בעיניו יעשה". בזמן שמשטרת ישראל עסוקה בדיכוי פוליטי של מחאה לגיטימית, הפשע מרים את ראשו ברחבי הארץ. אני מקווה שמשטרת ישראל תחקור את האירוע בנחישות הראויה ותביא את האחראים לדין".