איים, התאכזר ותיעד: אישום נגד המתעלל בכלב בבת ים

אלן מוריסון הואשם בהתעללות ובאיומים כלפי בת זוגו לשעבר, המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו. עורכת דינו: "המשיב מכה על חטא ומביע חרטה. משיחה שקיימתי אתמול עם מכריו בארץ בארצות הברית, עולה אינדיקציה לבעיה נפשית"
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
08 באוקטובר 2020
12:00
עודכן ב 13:28

ההתעללות בכלב בבת ים: חטיבת התביעות המשטרתית הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד אלן מוריסון, תושב בת ים בן 35 שתועד מכה באכזריות את כלבו ונעצר בליל שלישי. מוריסון הואשם בהתעללות בבעלי חיים ובאיומים כלפי בת זוגו לשעבר. המשטרה מבקשת לעצור את החשוד עד תום ההליכים נגדו, נוכח מסוכנותו.

מכתב האישום עולה כי הנאשם ובת זוגו לשעבר יצאו במשך חודשיים, וביום שבת היא סיימה את הקשר עימו. למחרת הוא ניסה לשכנע אותה שתחזור אליו, ולאחר שלא הסכימה הוא איים לפגוע בכלב ואמר לה: ״הוא כמו ילד שלך, ובגלל שפגעת בי אני הולך לפגוע ככה בילד שלך״. בהמשך שלח מוריסון לזוגתו לשעבר סרטונים שבהם הוא נראה מתעלל בכלב באכזריות. בחקירתו הודה שעשה זאת בכוונה כדי "להכאיב רגשית לאקסית שלי", כך לדבריו. 

עורכת דינו של הנאשם, קרן בלס, אמרה בדיון: "אנחנו לא מקלים ראש באירוע. המשיב מכה על חטא ומביע חרטה. יחד עם זאת, מדובר באירוע שאינו מאפיין את אורחות חייו, אירוע חד פעמי. משיחה שקיימתי אתמול עם מכריו בארץ בארצות הברית, עולה אינדיקציה לבעיה נפשית".

אתמול, בית משפט השלום בתל אביב האריך ביום אחד את מעצרו של מוריסון. השופט יגאל נמרודי אמר בדיון כי "הסרטון מעיד על התאכזרות לשמה. אני סבור שמתחייבת בדיקה פסיכיאטרית". ועדת הפנים של הכנסת תתכנס ביום שלישי בעקבות המקרה.

השופט הוסיף כי "תמונת המצב מעידה על אכזריות חסרת גבול כלפי בעל חיים חסר ישע, שבמשך כל זמן ההתעללות בו לא הפסיק לזעוק. כל זה לא גרם לחשוד להפסיק את ההתעללות וההתאכזרות בכלב. בחנתי את גירסת החשוד, אף היא אינה מעוררת כל הגנה מפני החשד שמיוחס לו".

מוריסון נעצר בלילה לאחר שסרטונים שבהם תועד מתעלל בכלבו פורסמו ברשתות החברתיות. המשטרה הוציאה אותו מביתו לחקירה והכלב נלקח לטיפול אצל וטרינר והועבר לטיפול במתקן של משרד החקלאות. בזמן המעצר עשרות מפגינים הגיעו לביתו, וחלקם הגיעו לתחנת המשטרה בעיר.

כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צ'רנוב הגיעו לביתו של החשוד בעקבות הפצת הסרטונים והובילו את חילוצו של הכלב. טרוני, שידוע בפעילותו למען בעלי חיים, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסט הקורא לאנשים להירתם לחילוצו של הכלב. עוד אמר טרוני: "אם החוק לא יעשה את שלו, אנחנו נחזור שוב וניקח את החוק לידיים״.