-
צילום: דוברות המשטרה

"תשאיר לנו את העבודה": תושבים דיווחו למשטרה על הפרות - ונענו בזלזול

אזרח שהתקשר להתריע על התקהלות לא חוקית בבית כנסת באור עקיבא נענה ש"זה יגרום לפרובוקציה" • תושבת אשדוד שהתקשרה לברר מדוע בית ספר חרדי באזורה פתוח בזמן הסגר נענתה שלא מדובר בעבירה | האזינו לשיחות
אורלי אלקלעי ואסף פוזיילוב
08 באוקטובר 2020
13:04

אזרחים שהתקשרו למשטרה לדווח על התקהלויות והפרה של הנחיות באור עקיבא קיבלו מענה שגוי ואף בוטה. בהקלטות של חלק מהשיחות, שפורסמו היום (חמישי) בכאן רשת ב, נשמעים השוטרים מזלזלים בפונים. במקרה אחד נשמע אזרח שמתקשר להתריע על התקהלות לא חוקית בבית כנסת בעיר. השוטר ששוחח איתו שאל: "אתה תעבור על כל בתי הכנסת ותתקשר בכל פעם להודיע לנו עם מקום אחר?" 

האזינו להקלטת השיחה 

בהמשך הוסיף השוטר: "אנחנו לא צריכים אימותים, אנחנו יודעים איפה בתי הכנסת. זה יגרום לפרובוקציה ויהיה לנו בלגן בגלל איזה מודיע שעבר על כל בתי הכנסת. תשאיר לנו את העבודה בבקשה, אין לנו צורך בזה. אנחנו יודעים מה אנחנו עושים". 

במקרה אחר נשמע אזרח שמתקשר להתריע על חנות שפועלת בניגוד להנחיות. בתגובה השוטרת שמשוחחת איתו אומרת שללקוחות מותר לקחת דברים ב"איסוף עצמי", אך אסור להם להתקהל. המידע שמעבירה השוטרת אינו נכון - שכן לחנויות מותר להפעיל שירות משלוחים בלבד, לא באיסוף עצמי. 

מהמשטרה נמסר: "מדובר במקרים חריגים שאינם מייצגים את השירות האדיב והמקצועי הניתן על ידי השוטרים לעשרות אלפי אזרחים מדי יום, והטיפול המקצועי בהפרות של התקנות באשר הן. מבדיקה שערכנו עולה כי המענה שניתן לאזרח היה שגוי ובלתי מקובל, ולכן השניים יוזמנו לבירור ולהדרכה למניעת הישנות מקרים דומים".

במקרה נוסף מהעיר אשדוד תושבת ברובע ח' התקשרה למשטרה להתריע על בית ספר חרדי שפתוח בזמן הסגר, בעוד שבתי הספר החילוניים באותו הרובע סגורים. המוקדנית דחתה שוב ושוב את הפנייה ואמרה כי הדבר לא מנוגד לחוק, ושהמשטרה לא יכולה לטפל בזה. 

האזינו להקלטת השיחה