השר מיכאל ביטון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השר מיכאל ביטון: אם תקציב 2021 לא יובא לממשלה, יהיו בחירות

חבר כחול לבן אמר בכאן רשת ב כי התקציב כמעט מוכן, ואי הבאתו לממשלה ולכנסת תהיה החלטה פוליטית - "רה"מ אולי שוקל מועדי בחירות ולא מה טוב לאזרחים"
הבוקר הזה
09 באוקטובר 2020
14:13

השר מיכאל ביטון מכחול לבן הגיב היום (שישי)  על הוויכוחים בין סיעתו לסיעת הליכוד בעיקר סביב נושא תקציב המדינה, ואמר כי "אנשי המקצוע מכינים את תקציב 2021 והוא כמעט מוכן. ממשלה שלא תביא תקציב לשנה קדימה אין לה זכות קיום - ויהיו פה בחירות".

בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" כאן רשת ב, השר ביטון מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועל שר האוצר, ישראל כ"ץ, ואמר כי "זאת החלטה פוליטית לא להביא אותו לממשלה ולכנסת כי ראש הממשלה אולי שוקל מועדי בחירות ולא מה טוב לאזרחים". "שר האוצר מכין תקציב לשמונה ימים. הוא רוצה להביא את תקציב 2020 שנגמרה בדצמבר - זאת בדיחה".

יחד עם זאת, השר ביטון הדגיש כי מפלגתו לא מעוניינת בבחירות, אך מדובר בצעד בלתי נמנע אם לא יאושר תקציב לשנת 2021. כשנשאל מדוע כחול לבן ממשיכה לשבת במשלה לא מתפקדת? השיב כי "הממשלה לא מושלמת אבל היא זאת שהחליטה לתת למובטלים דמי אבטלה שנה קדימה, מנעה סיפוח חד צדדי ויצרה אווירה שאפשרה שני הסכמי שלום – רוב החלטות התקבלו פה אחד".

בתוך כך, על רקע הודעת ההתפטרות של החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, שצפויה להיכנס לתוקף בסוף חודש אוקטובר, השר כ"ץ הודיע היום כי בחר מבין שורה של מועמדים ברואה החשבון יהלי רוטנברג לתפקיד. רוטנברג כיהן בעבר בתפקיד סגן בכיר לחשב הכללי באוצר והיה ראש חטיבת המימון והאשראי וכן האחראי על המימון וביצוע תקציב המדינה ויחידת החוב במשרד האוצר. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים והממשלה.