היועמ"ש מנדלבליט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ביקורת נגד מנדלבליט: מתקשה להדוף לחצים פוליטיים

על רקע הפרסום בכאן חדשות כי הוא החליט שלא לחקור את פרשת המניות - במערכת האכיפה מתארים את היועמ"ש כמי שהתעייף מהמלחמה בשחיתות. ביקורת נגד מנדלבליט גם בעקבות הנחייתו להגיש בקשה לדיון נוסף בעליון בעניין פסילת ההחלטה להרוס את בית המחבל שהרג את הלוחם עמית בן יגאל
השבוע
09 באוקטובר 2020
20:53

במערכת אכיפת החוק מביעים ביקורת קשה על התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. פרשננו מרדכי גילת דיווח הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי במסגרת הביקורת נאמר שהוא מתקשה להדוף לחצים פוליטיים ומתארים אותו כמי שהתעייף מהמלחמה בשחיתות על רקע הפרסום בכאן חדשות כי מנדלבליט החליט שלא להורות על פתיחת חקירה בפרשת המניות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ביקורת נגד מנדלבליט גם בעקבות הנחייתו להגיש בקשה לדיון נוסף בבית המשפט העליון בעניין פסילת החלטת המדינה להרוס את בית המחבל שהרג את הלוחם עמית בן יגאל. עוד עלו נגד היועץ המשפטי לממשלה טענות כי הוא לא מעניק גיבוי מספיק לליאת בן ארי, הנתונה להתקפות וביקורת.

ביום שני פורסם בחדשות הערב כי מסתמן שמנדלבליט, לא יורה לפתוח בחקירת פרשת המניות. הסגירה המסתמנת היא בניגוד להערכות שהיו בתחילת הדרך במערכת אכיפת החוק כי עניין הדיווח ייחקר. נתניהו מצדו טען כי פעל כפי שהיה מחויב.

מדובר בבדיקה שהחלה לפני כשנה וחצי בטענה שנתניהו לא מסר דיווח מלא ושלם למבקר המדינה לפני כעשור על המניות בתאגיד שבו שותף בן דודו נתן מיליקובסקי והרוויח מאד ממכירתן. בחודש אפריל פורסם לראשונה בכאן חדשות כי בפרקליטות נערכים לאפשרות של פתיחת חקירה בתיק פרשת המניות. התזמון, אחרי סחבת ארוכה, בא בעקבות חשש שבעוד כמה שבועות לא ניתן יהיה לפתוח בחקירה, ובפרקליטות הוקם צוות שיעסוק בנושא.