בדיקת קורונה בברלין
צילום: אי-פי

ארגון הבריאות העולמי: שיא במספר הנדבקים בקורונה ביממה

יותר מ-350 אלף בני אדם אובחנו ביום שישי כנדבקים בקורונה, 12 אלף יותר מהשיא הקודם שנרשם בשבוע שעבר • בצל מגפת הקורונה: קוריאה הצפונית ערכה מצעד צבאי "ענק" • בצרפת לבדה נדבקו ביום שישי יותר מ-20 אלף בני אדם • גרמניה: סגר לילי על ברלין במטרה למנוע הדבקת צעירים
יואב זהבי ומאיה ראכלין
10 באוקטובר 2020
09:32

שיא במספר הנדבקים היומי בקורונה ברחבי העולם: ארגון הבריאות העולמי הודיע כי אתמול (שישי) אובחנו בעולם יותר מ-350 אלף נשאים של הנגיף, 12 אלף יותר מן השיא הקודם, שנרשם השבוע. באירופה לבדה אובחנו יותר מ-109 אלף נשאים חדשים אתמול. בתוך נתוני ההדבקה מאירופה בולטים הדיווחים מצרפת, שם אובחנו בתום 24 שעות יותר מ-20 אלף נדבקים בקורונה - שיא מאז פרוץ המגפה. ביממה האחרונה מתו שם 62 חולים. 

קוריאה הצפונית: הקורונה לא מנעה מצעד צבאי ענק

התקשורת בקוריאה הדרומית דיווחה כי בפיונגיאנג נערך הבוקר מצעד צבאי "ענק". התצוגה נערכה לכבוד יום השנה ה-75 להקמתה של מפלגת השלטון בקוריאה הצפונית - מפלגת הפועלים.  בהודעת המטה הכללי של קוריאה הדרומית נמסר כי בצפון ערכו בכיכר קים איל סונג מצעד צבאי בקנה מידה גדול בשתתפות כוחות צבא וכלי נשק רבים. 

לייף-אריק איזלי, חוקר יחסים בינלאומיים מאוניברסיטה בסיאול אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "למשטר של קים חשובה יותר הפוליטיקה ההיסטורית והמוראל הלאומי ממניעה של אירוע ענק שיכול לגרום להפצה נרחבת של נגיף קורונה".

גל שני בגרמניה: ברלין הודיעה על "סגר" לילי

אמש נכנסה ברלין לסוג של ״סגר״ לילי. לפי התקנות החדשות, מסעדות וברים יסגרו מדי יום בשעה 23:00 ופיצוציות לא יוכלו למכור אלכוהול עד 6:00 בבוקר. לאנשים הותר להסתובב ברחוב, אבל רק בקבוצות של חמישה אנשים או שני משקי בית. הרעיון מאחורי ההגבלות הוא מניעת ההדבקה בקרב הצעירים.

‏גם בשאר גרמניה המספרים עולים. בשישי אובחנו 4,500 נדבקים חדשים. בשיחה עם הקנצלרית החליטו 11 ראשי הערים הגדולות בגרמניה - ביניהן ברלין, פרנקפורט, מינכן והמבורג, על החרפת צעדים כגון הקפדת יתר על עטיית מסכות, איסור מכירת אלכוהול וסגרים בשעות מסוימות. אם המספרים לא ירדו תוך 10 ימים יישקלו צעדים חריפים יותר. הקנצלרית חזרה אתמול על כך שאינה מעוניינת להגיע למצב של סגירת מערכת החינוך או השבתת המשק.