בניין עיריית נהריה
צילום: יעקוב כהן, פלאש 90

ראש עיריית נהריה והמנכ"ל הפרו הנחיות יום לפני ביקור הרמטכ"ל

השניים התארחו בשבוע שעבר בבית משפחה מוכרת בקרב תושבי העיר על אף הסגר • העירייה בתגובה: "ראש העירייה והמנכ"ל הגיעו לבקר משפחה שכל בני הבית היו חולים בקורונה - יודגש כי השניים הקפידו בעת הביקור על ההנחיות"
חן ביאר
12 באוקטובר 2020
08:09

ראש עיריית נהריה רונן מרלי ומנכ"ל העירייה אלי אלבז הפרו את תקנות הסגר כאשר התארחו באחד הערבים בשבוע שעבר בחצר ביתה של משפחה מוכרת בקרב תושבי העיר. למחרת ביקרו בעיר הרמטכ"ל אביב כוכבי ומפקד פיקוד העורף אורי גורדין. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

במעמד הביקור אמר ראש העיר מרלי: "חשוב מאוד להמשיך ולגלות אחריות אישית, לשמור על כל הכללים וההנחיות בדרך לחזרה מהסגר הזה כעיר ירוקה". 

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "ראש העירייה והמנכ"ל הגיעו לבקר משפחה שכל בני הבית היו חולים בקורונה ובשל כך, לא הגיעו ראש העיר והמנכ"ל להשתתף בחינה ובחתונה המשפחתית שהתקיימו על אף שהוזמנו להשתתף בהן. מנכ"ל העירייה וידא טלפונית טרם ההגעה למקום, כי בחצר יהיו נוכחים רק בני אותה המשפחה ולא אורחים נוספים. יודגש כי השניים הקפידו בעת הביקור על ההנחיות".

לא מדובר בהפרה ראשונה של אנשי ציבור וממלאי תפקידים ציבוריים. אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי שני ניצבים במשטרה הפרו השבוע את מגבלות הסגר יחד עם קציני משטרה ושוטרים נוספים. בשבוע שעבר פורסם כי השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, המתגוררת בתל אביב, נדבקה בקורונה לאחר ששהתה ביום הכיפורים בבית כנסת של משפחת בעלה בטבריה  - על אף מגבלת אלף המטרים. בנוסף, חבר הכנסת מיקי לוי בילה בבית בנו בערב ראש השנה וגם בערב חג סוכות ובכך הפר את הנחיות הסגר פעמיים.