השר חילי טרופר, ארכיון
צילום: כאן חדשות

טרופר: נמנענו מסגר דיפרנציאלי כדי לא להרגיז את החרדים

השר חילי טרופר: "יותר מידי שיקולים אישיים מפריעים לקבל החלטות" • יו"ר הכנסת לוין על אישור התקציב: היכולת לקחת התחייבויות שנה קדימה כמעט ולא קיימת • שר המדע יזהר שי: "כחול לבן היא המבוגר האחראי בממשלה"
קלמן ליברמן
12 באוקטובר 2020
07:34
עודכן ב 08:39

שר התרבות והספורט חילי טרופר מכחול לבן אמר הבוקר (שני) כי הממשלה נמנעה מלהטיל סגר דיפרנציאלי בחגי תשרי כדי לא להרגיז את החרדים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר טרופר כי הסגר המלא היה נכון והוסיף כי "הפחד לריב עם שותפים פוליטיים הוא זר וצריך להעיף אותו הצידה".

האזינו לריאיון עם שר התרבות והספורט בכאן רשת ב

טרופר התייחס גם לשאלת העברת תקציב המדינה ואמר כי "יותר מידי שיקולים אישיים מפריעים לקבל החלטות". שר התרבות והספורט הוסיף "זה לא מאבק פוליטי, אלא מאבק על החיים - לא הגיוני להעביר תקציב מדינה לשבוע".

באשר למינוי מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, אמר השר כי ההליך נעשה בצורה מקצועית ולא פוליטית וכי אינו מתערב בו. לדבריו, השרה מירי רגב "עשתה ספין קטן בשביל הבייס הליכודי". "אני אעמוד כחומה - לא תהיה פה פוליטיקה", הוסיף טרופר.

גם יו"ר מפלגת מרצ ניצן הורוביץ התייחס להחלטה להטיל סגר כללי בחגי תשרי. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, אמר הורוביץ כי "לא היינו צריכים להיכנס בכלל לסגר, אם היו מטפלים בריכוזי התחלואה ביישובים החרדיים לפני חודש וחודשיים". הורוביץ הוסיף כי בגלל הכניעה לחרדים הטילו סגר על כולם שהורג את הכלכלה והמשק".

האזינו לריאיון עם יו"ר מפלגת מרצ בכאן רשת ב

מוקדם יותר ביקר יו"ר הכנסת יריב לוין בחריפות את מפלגת כחול לבן. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, אמר לוין כי מיום הקמת הממשלה כחול לבן הפרו פעם אחר פעם ביסודיות את העקרונות עליהם נחתם ההסכם הקואליציוני.

האזינו לריאיון עם יו"ר הכנסת בכאן רשת ב

לוין האשים את כחול לבן בהתנהלות פופוליסטית במאבק בנגיף קורונה. "ברור שאין אף אחד שרוצה לסגור עסקים, אבל בכל מדינה שבה לא מתנהלים באחריות ולא סוגרים כשצריך - נאלצים לסגור לתקופות ארוכות יותר עם נזקים גדולים", אמר לוין. "לצערי, זה קרה לנו כתוצאה מההתנהלות הפופוליסטית הזאת שלא הייתה בממשלה הקודמת".

באשר להעברת תקציבי המדינה לשנים 2020 ו-2021, אמר יו"ר הכנסת כי "שר האוצר אמר באופן ברור שהעבודה על תקציב 2021 כבר החלה, אבל ברור שבמציאות של אי-ודאות כל כך גדולה, היכולת לקחת התחייבויות שנה קדימה - כמעט לא קיימת".

לוין התייחס גם לעימות במליאת הכנסת בין סגנו מיקי זוהר לחברת הכנסת מיש עתיד ע'דיר כמאל מריח. יו"ר הכנסת אמר כי "נכון להימנע מלהעיר הערות שהן לא לגופו של עניין, אלא לגופו של אדם".

בתוך כך, שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי מכחול לבן, אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי סיעתו היא "המבוגר האחראי" בממשלה וכי תפקידה לוודא שיאושר תקציב מדינה לשנה זו ולשנה הבאה. השר שי ציין כי מדינת ישראל אינה מתנהלת כיום והדגיש כי "בליכוד החליטו לעשות סיבוב פוליטי ציני על חשבון אזרחי ישראל".

האזינו לריאיון עם שר המדע והטכנולוגיה בכאן רשת ב

היום אחר הצוהריים ייפתח מושב החורף של הכנסת, בתום פגרה קצרה של פחות משבועיים. מושב החורף צפוי להימשך עד סוף חודש מארס, זאת אם הכנסת לא תתפזר לפני כן. המושב ייפתח בישיבה חגיגית שבה ינאמו יו"ר הכנסת לוין, נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר האופוזיציה יאיר לפיד.