ויקטוריה, אוסטרליה
צילום: אי-פי

עוצר כללי בגלל 700 חולים ביום: כך נראה הסגר באוסטרליה

במדינת ויקטוריה באוסטרליה הוכרז על עוצר לכל התושבים בגלל התפרצות של 700 מאובחנים ביום. אחרי כחודשיים בלי יציאה לקניות או להפגנות - בתי הספר נפתחו מחדש
תמונת מצב
12 באוקטובר 2020
23:08
עודכן ב 07:27

התאריך המקורי ליציאה מהסגר הדרגתית. היה 26 באוקטובר. אחר כך, במהלך חודש ספטמבר, אמרו שמצבנו טוב, שאנחנו מתקדמים יפה, אז אנחנו נזיז את זה שבוע קדימה ויהיו הקלות ב-19 באוקטובר. עדכון אחרון היה אתמול. ראש ממשלת ויקטוריה אמר שאנחנו לא עומדים ביעדים אז יהיו הקלות מסוימות ב-19 באוקטובר, אבל לא נצא ממש מהסגר.

הקלה מסוימת שאני מרגישה בתור אימא לארבעה, זה שחוזרים ללימודים מחר. סוף-סוף נפסקים הלימודים המקוונים. הם עושים חזרה הדרגתית, שבה כמעט כל הכיתות חוזרות לבית ספר חוץ מכיתה ח' עד י' - הם יישארו עוד שבועיים בבית ללימודים מקוונים, ובעוד שבועיים יצטרפו אל האחרים.

אני יודעת שנושא ההפגנות מאוד חם בארץ. לכולם יש דעה על צריך להפגין או לא צריך להפגין ראש ממשלת ויקטוריה אמר בתחילת הסגר לגבי הפגנות שזה לא חכם, זה לא בטוח, זה לא חוקי וזה אנוכי לחלוטין לצאת להפגין. שהמלחמה היחידה שאנחנו צריכים להתרכז בה עכשיו היא המלחמה בקורונה. אז תחשבו על זה מה שאתם רוצים, אבל בוויקטוריה כרגע אסור להפגין. ואנשים מכבדים את החוק החדש שנוצר כמובן רק לצורך המלחמה בקורונה. ואף אחד פה לא חושב שהוא חי בדיקטטורה.

אוסטרליה היא יבשת ענקית, ויש בה שבע מחוזות או מדינות. אני חיה בוויקטוריה, בעיר מלבורן. אצלנו חלה התפרצות מאוד חמורה של הקורונה בערך באותו זמן שהתחילה התפרצות גם בישראל.

כשהתחיל הסגר השני פה היו לנו מעל ל-700 חולים חדשים ביום, ועכשיו אנחנו כבר בשבוע השביעי של הסגר ויש רק פחות מ-20 חולים חדשים ביום. ראש ממשלת ויקטוריה מכנס מדי בוקר מסיבת עיתונאים ומספר על ההנחיות החדשות של המצב ומה הולך להיות. מהבחינה הזאת יש שקיפות מלאה והנחיות ברורות, ויש גם שיתוף פעולה מלא יחסית מרוב האזרחים שממושמעים להנחיות.