טראמפ בעצרת בחירות בפלורידה, הלילה
צילום: אי-פי

שבוע אחרי ששוחרר מביה"ח, טראמפ אובחן שלילי לקורונה: "מרגיש חזק"

לראשונה מאז שחלה, הנשיא קיים עצרת בחירות • בהודעה מטעם רופאו האישי נכתב כי הוא אובחן שלילי בימים עוקבים • יותר מ-10 מיליון אזרחים כבר הצביעו
יואב זהבי
13 באוקטובר 2020
01:12
עודכן ב 03:09

בעצרת בחירות ראשונה מאז שהחלים מקורונה, אמר הלילה (שלישי) נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ לקהל אלפי התומכים בעיר סנפורד שבמדינת המפתח פלורידה כי הוא חש מצויין וכי בריאותו איתנה דיה "כדי לנשק את הגברים והנשים היפות שבקהל". לדבריו, "זה נהדר לחזור למדינת מולדתי, פלורידה ולחזור רשמית למסלול הקמפיין, אני כל כך מלא מרץ מתפילותיכם". עוד הוסיף נשיא ארצות הברית: "אני נחוש לסיים את מה שהתחלנו ולהפוך את אמריקה לגדולה יותר ממה שהייתה אי פעם". מחר הוא צפוי להשתתף בעצרת בפנסילבניה, וביום רביעי באייווה.

• אמריקה בוחרת: כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארה"ב
טראמפ על הידבקותו בקורונה: "ברכה מאלוהים"

שבוע אחרי ששוחרר מבית החולים בו טופל בעקבות הידבקותו בנגיף, הודיע הלילה רופאו האישי של הנשיא כי הוא אובחן שלילי לנגיף. בהודעה מטעמו כתב ד"ר שון קונלי כי טראמפ אובחן שלילי "בימים עוקבים" וכי כעת "אינו מדבק". אולם לא נכתב באילו ימים נערכו הבדיקות. ממטה הבחירות של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן נמסר כי גם הוא עבר בדיקת קורונה ונמצא שלילי.

אמש שב טראמפ באופן פיזי לעיסוקי הקמפיין שלו לבחירות לנשיאות ארצות הברית, לראשונה מאז שחלה בקורונה. כבר בלילה שבין שבת לראשון אמר רופאו כי הנשיא אינו מסוגל להדביק איש ולכן אין הוא מסכן אנשים שייפגש עימם ויכול לצאת מבידוד.

בשבת נשא הנשיא נאום ראשון מול תומכיו מאז שחלה. בנאום שנשא ללא מסכה מהמרפסת, מול מאות תומכים, אמר: "אני מרגיש מצוין, לא יודע מה איתכם". טראמפ הכריז כי "אנחנו עומדים להביס את הווירוס הסיני הנוראי. הוא מתחיל להיעלם".

יותר מ-10 מיליון מאזרחי ארצות הברית כבר הצביעו בבחירות לנשיאות. מדובר בכמות שיא של מצביעים בבחירות באמצעות הדואר ובמספר גדול בהרבה מבבחירות הקודמות לפני כארבע שנים. הזינוק במספר המצביעים בדואר מוסבר במגיפת הקורונה ובחשש מלהגיע לקלפיות ב-3 בנובמבר.