החשוד דימטרי ציגנוק מתוך התיעוד בבית החולים

הוארך בשלושה ימים מעצרו של דמיטרי ציגנוק החשוד ברצח אנסטסיה קלין

בית המשפט: גרסת החשוד שנגבתה אתמול מחזקת את החשד הסביר נגדו. נציג המשטרה בדיון: "במהלך חקירתו החשוד חידש פרטים על האירוע. ניתנו לחשוד מספר הזדמנויות ולא ניתן לסמוך עליו"
דניאל אלעזר
13 באוקטובר 2020
13:00
עודכן ב 13:16

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרו של דמיטרי ציגנוק, החשוד ברצח אנסטסיה קלין. השופט שמואל מלמד קבע בהחלטתו: ״קיימות כמה התפתחויות בתיק, ובכלל זה גם גרסתו של החשוד בהודעה שנגבתה ממנו אתמול, המחזקת את החשד הסביר נגדו. בית המשפט יציין כי החשוד שיתף פעולה עם המשטרה בחקירה ותוצאות החקירה עדיין צריכות להתברר אולם הן מחזקות את החשד כנגד החשוד". השופט התייחס גם לחשיפת כאן חדשות על גביית העדות בנוספת מחבריה של אנסטסיה קלין אתמול ואמר: "נאספו עדויות נוספות התומכות בחיזוק החשד הסביר נגדו״.

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי בחקירתו אתמול מסר החשוד פרטים חדשים על אודות האירוע. עוד אמר הטוען: ״ניתנו לחשוד כמה הזדמנויות ואי אפשר לסמוך עליו״. הטוען התייחס גם להפרת מעצר הבית החוזרת של החשוד ואמר כי בפעם האחרונה הוא נצפה מסתובב ברחבי תל אביב יחד עם אחרים ואף נצפה כשהם שותים בגינה ציבורית.

עורכי דינו של ציגנוק, ניר אלפסה ודימה אניקין מהסנגוריה הציבורית, אמרו בתום הדיון: "הלקוח שלנו לא נמלט ממעצר, הוא פנה למשטרה ולא ידע שמתנהל מצוד או חיפושים אחריו. הוא מסר אירועים מפורטים על כל אירועי חודש ספטמבר בינו לבין המנוחה. אנחנו מצטערים על שקרה. מדובר בסיפור מורכב בנסיבותיו ומרבית הפרטים בידי המשטרה. את כל הפרטים על שקרה מסר במשטרה ואנחנו בטוחים שבמשך פעמיים המשטרה החליטה לשחרר אותו, כי לא נמצא שהוא חשוד באירועי האלימות נגדה. מדובר באדם שחי בשולי החברה, מתמודד נפש עם נסיבות חיים לא פשוטות".


אמש, המשטרה עצרה את ציגנוק, בחשד שרצח את מי שהייתה בת זוגו. התיק הועבר לצוות חקירה מיוחד במרחב דן במשטרה. ציגנוק, שהסגיר אתמול בבוקר את עצמו למשטרה, נעצר כבר לפני חודש בחשד לניסיון רצח ואונס קלין, בת ה-52, שנפטרה ביום שישי האחרון בבית החולים איכילוב. הוא הפר פעם נוספת את מעצר הבית שבו הוא אמור היה לשהות עד יום חמישי.

זו הייתה הפעם השנייה שציגנוק הפר את מעצר הבית. בפעם הקודמת, לאחר שבית המשפט שחרר אותו, הוא הגיע לבית החולים שבו אושפזה זוגתו לבוש במדי סוהר של שב״ס. אנשי בית החולים הצליחו למנוע את כניסתו לחדר טיפול נמרץ. במשטרה טענו תחילה כי הגיע לבית החולים כדי ״לסיים את העבודה״, אולם בהמשך אמרו במשטרה ובפרקליטות כי אי אפשר לשלול שהגיע לשם רק כדי לדרוש בשלומה.

מותה של אנסטסיה קלין נקבע בסוף השבוע, לאחר שאושפזה במשך שבועיים במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים איכילוב. קלין הגיעה לבית החולים כשהיא סובלת מפגיעות עזות שספגה בכל חלקי גופה, ומאז התאשפזה שם. בית החולים איכילוב כתב בהודעה כי קלין שכבה לבדה במשך שבועיים בלי שנפש חיה התעניינה בשלומה. בהודעה שפורסמה ברשתות החברתיות נכתב כי המשטרה הצליחה לאתר את משפחתה באוקראינה אך גם הם הביעו אדישות למצבה.