אנגלמאייר והאיור
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, מתוך עמוד הפייס

"שושקה" פרסמה איור ושיר בגנות שוטרים, הם בחרו להשיב לה בשיר

המאייר זאב אנגלמאייר, שנעצר באלימות לפני חודש בהפגנה בירושלים אחרי שהגיע מחופש להפגנה, פרסם פוסט על ספר ילדים בשם "אבא שלי מפזר הפגנות" • הפוסט עורר זעם בקבוצות וואטסאפ של שוטרים, ואחת מהן כתבה שיר תגובה: "בזכות עבודת שיטור אמיצה יש לנו מדינה דמוקרטית ובטוחה!"
איתי שיקמן
14 באוקטובר 2020
14:37
עודכן ב 17:12

זעם בתכתובות פנימיות של שוטרים על האומן זאב אנגלמאייר המוכר כ"שושקה" לאחר שזה פרסם קריקטורה שמציגה כביכול ילדה שמתהדרת באביה השוטר כאכזרי, כאלים, וכאיש של השר אוחנה. האיור שהופיע בחשבון הפייסבוק של שושקה אתמול (שלישי) גרר מאות תגובות ברשת החברתית, והדהד גם בקבוצות וואטסאפ של שוטרים.

בפוסט שפרסם הציג אנגלמאייר עמוד המדמה ספר ילדים בשם"אבא שלי מפזר הפגנות", ובו נכתב: "אבא שלי מפזר הפגנות/ אתמול הרביץ לשתי מפגינות/ הטיח לכביש מפגינה אזוקה/ כן זה תפקידו - מניעת הדבקה!" וכן "מחסומים, השפלות, אלימות, התעללויות במפגינים, אקשן ללא הפסקה! מתנה לילדי השוטרים במשטרת ישראל, תראו מה אבא עושה בעבודה!"

בדיון פנימי בקרב שוטרים בתגובה לפוסט, כתב שוטר אחד כי זה "ממש עצוב אני בדרך לעוד משמרת של 12 שעות בין היתר בשביל לשמור בין היתר על כותב הפוסט ודומיו". שוטרת אחרת בחרה להגיב במטבע דומה לשושקה וחיברה שיר תגובה:

"מישהו כאן קצת התבלבל

והחליט שכנגד קטינים קל לו יותר...

לפיכך פנה לילדי השוטרים

מעליב ומשמיץ את עבודת ההורים...

לך נזכיר אזרח חביב -

בזכות עבודת שיטור אמיצה

יש לנו מדינה דמוקרטית ובטוחה!

וכן... מי שמאפשר את כל זה

הם אבא ואמא שלנו השוטרים

שבהם אנחנו כל כך גאים

לא רואים אותם הרבה, זה נכון

כי גם בלילות וגם בימים

על כולנו שומרים בדרכים ובצמתים.

ו....

אמנם אין בית ספר בגלל הקורונה

אז אולי שכחת...

"ואהבת לרעך כמוך "

באמת ולא כסיסמא

ובטח במקום דברי הסתה

תעשה לכולנו יותר טוב במדינה"

ממני, שוטרת גאה

לפני כחודש נעצר אנגלמאייר בהפגנה בירושלים בחשד להטרדה מינית, אחרי שלבש את תחפושת שושקה. "עוד בכניסה שוטרים קפצו עליי ואמרו לי 'בוא איתנו'. הם עיכבו אותי, דחפו אותי בצורה אגרסיבית לניידת, עם יד על הגרון. זה היה מאוד לא נעים. הרגשתי לא טוב. יש לי חבלה על המצח, לא ברור לי איך היא קרתה", סיפר אז אנגלמאייר.