האוהל שבו בודד החייל

עם חולדות ובלי אוכל וחשמל: חייל הוכנס לבידוד באוהל בתנאים קשים

עריק שחזר לצה"ל הוכנס לבידוד למרות שלא נחשף לחולה קורונה • בשיחה עם אמו הוא סיפר על כך שלא קיבל מים כמעט יום שלם ועל חוסר היערכות המפקדים לבידוד • מצה"ל נמסר בתגובה: הדברים הועברו לידיעת המפקדים והם מטפלים בזה
כרמלה מנשה
14 באוקטובר 2020
16:07

חייל שהוגדר כנפקד וחזר לצבא הוכנס לבידוד באוהל ללא חשמל ואוכל בתנאים קשים, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. לדבריו, הוא חזר לבסיס ביום שני הלילה, ולאחר שהתמקם בחדרו החליט מפקד הפלוגה להכניסו לבידוד על סמך זה שהגיע מהבית לבסיס ללא הודעה מוקדמת, אף שלא היה במגע עם חולה קורונה מאומת. הוא הוסיף שעד אתמול בצוהריים הוא לא קיבל אוכל ומים מהמפקדים האחראיים. 

לטענת החייל, הוא קיבל בקבוק של שני ליטר מים רק אתמול ב-14:00 מחיילת שמשרתת איתי באותו אגף. הוא הוסיף: "אני כל היום מנסה ליצור קשר עם המ"פ והרס"ר לגבי המשפט שאני אמור להישפט ולגבי הבידוד שנכנסתי אליו ללא עילה מוחשית. רציתי לציין שהבידוד מתקיים באוהל שאמור להיות עם חשמל על ידי גנרטור שהמפ שלי טוען שהוא נעול ואין אפשרות להשיג את המפתח. בנוסף לחולדות שמסתובבות פה. זה לא מקום לבידוד". 

אמו של החייל סיפרה בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב כי "הכניסו אותו לבידוד באוהל לבד, שאר החיילים נשלחו לביתם. לא היה חשמל באוהל, כי לא היה מפתח לחדר שבו היה הגנרטור. מ-22:00 עד אתמול ב-17:00 הוא היה ללא חשמל. הוא היה ללא מים, לא סידרו שם תנאים לחיילים. לא נתנו לו ארוחת צוהריים. חולדות שהיו שם. עלו לו על הגוף". 

"הוא בכלל לא צריך להיות בבידוד. החליטו על זה כי הוא היה נפקד בבית. הוא לא יכל להסגיר את עצמו למקום אחר", הוסיפה האם. "כעיקרון הוא לא אמור להיות בבידוד. גם ככה היה סגר". 

מצה"ל נמסר שהדברים הועברו לידיעת המפקדים והם מטפלים בנושא.