שאול אמסטרדמסקי, משחקי הכיס

היום שאחרי גמזו: למי הציבור יאמין במשרד הבריאות?

בכירי משרד הבריאות מתראיינים בלי הפסקה וסותרים זה את זה - אבל הציבור מאמין רק לאיש אחד. חבל שבקרוב נצטרך להיפרד ממנו
שאול אמסטרדמסקי, משחקי הכיס
14 באוקטובר 2020
20:02

בכירי משרד הבריאות מתראיינים כל הזמן בכל תוכנית, מתחת לכל עץ רענן וזה כאילו בסדר, רק שזה בעצם לא. כי הם מדברים בהרבה קולות.

קלטתם שלפני כמה ימים פרופסור איתמר גרוטו אמר שלדעתו גני הילדים ייפתחו ביום ראשון וכמעט במקביל, ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה שלדעתה גני הילדים לא ייפתחו ביום ראשון? תגידו, אתם לא עובדים באותו משרד? שלא לדבר על פרופסור חזי לוי, שפשוט לא ניתן להבין מה הוא אומר.

השאלה היא רק איזה קול מתוך בכירי משרד הבריאות הוא הקול הנכון שצריך להעמיד מול המצלמות, שיהיה קול אחד למשרד הבריאות?

אז הבוקר, בטוויטר שלי, עשיתי סקר בלתי מייצג, בלתי מדעי לבדוק עם האנשים שעוקבים אחריי מבין הדמויות הבכירות של משרד הבריאות מי משדר הכי רצינות והכי אמינות. אם היה צריך למנות דובר אחד מטעם המשרד, שידבר בקול אחד, מי זה יהיה?

ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו

במקום האחרון עם שמונה אחוזים בלבד - מנכ"ל המשרד, פרופסור חזי לוי. במקום הלפני אחרון - פרופסור איתמר גרוטו במקום השני - ד"ר שרון אלרעי-פרייס, האחראית על בריאות הציבור, עם בסך הכול 13%, ובמקום הראשון, בפער אדיר לפני כולם - פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו.

עכשיו, אני יודע, זה לא באמת סקר מדעי וזה לא כלום זה כולה בטוויטר. יש רק בעיה אחת: גמזו עוזב עוד שבועיים. ואנחנו נשארים עם שלושה אנשים שהציבור לא מאמין להם בכלל כי האמת, אם לקרוא את התגובות, בתגובות זה אפילו יותר גרוע.

יעל, למשל, כתבה: אין אופציה של קקטוס בעציץ? מעורר יותר אמון ומדבר פחות שטויות.
רן, למשל, כתב: אני לא מאזין ומקשיב לאף אחד מהם. אני מדלג על כתבות כשהם מופיעים בכותרות חוסר האמון שלי בכל מערכת משרד הבריאות הוא מוחלט.
וגיא לרר כתב: לא נכון להשוות, כל אחד מעורר חוסר אמון בדרכו. ואז הוא הוסיף: סתם, גמזו מצוין וליגה אחרת, כמובן.

וזו בדיוק הבעיה. גמזו יעזוב והממשלה תצטרך למנות פרויקטור קורונה במקומו. אחד השיקולים, אחד הדברים שהיא צריכה לבדוק זה איך הוא עובר בציבור ומייד אחרי זה לוודא שיהיה קול אחד בלי סתירות של כן גנים, לא גנים. קול אחד שהציבור מסוגל להאמין בו, רואה בו גורם אמין ורציני. זו הדרך להתקדם קדימה עם המגפה במקום ללכת אחורה.