-

פרשת הצוללות | שר הביטחון גנץ: "בודק את האפשרות להקים ועדת בדיקה"

בצעד יוצא דופן: בג"ץ ידון בפרסום התצהירים הסודיים בפרשת הצוללות • כפי שפורסם בכאן חדשות, היועמ"ש אמור להודיע על סגירת תיק המניות
תמר אלמוג
15 באוקטובר 2020
10:10

על רקע ההפגנות נגד ראש הממשלה, שר הביטחון בני גנץ הודיע הבוקר (חמישי) בריאיון ל-ynet כי הוא בוחן את האפשרות להקים ועדת בדיקה לפרשת הצוללות במשרדו. "נושא הצוללות הוא חמור ואני משוכנע שראוי לו להיחקר", אמר גנץ. לדבריו, "אני מכיר את הסעיף שמאפשר לי לקיים בדיקה במשרד הביטחון ואני בודק את האפשרות להקים ועדת בדיקה. זה בהחלט דבר שייתכן ואעשה אותו". בריאיון לגלי צה"ל אמר גם חבר מפלגתו, שר החוץ גבי אשכנזי: "פרשת הצוללות ראויה להיחקר, גנץ בוחן את האפשרות להקמת ועדת חקירה".

בצעד יוצא דופן, בג"ץ התכנס היום בשעה 13:00 לדיון בפרסום התצהירים הסודיים בפרשה. המדינה הייתה אמורה להגיש תגובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון שדורשת חקירה בעניין. בלילה הגישה המדינה בקשה דחופה לאסור בצו פרסום של חלקים מהתצהירים החסויים שהוגשו בעתירה והיום, כאמור, יתקיים דיון על הצו, על אף שלא נקבע מראש.

בליכוד הגיבו לדברי גנץ ומסרו: "במקום להתאחד במאבק בקורונה ולהציל חיים, כחול לבן ממשיכים לקיים ממשלה בתוך הממשלה ולמחזר את פרשת הצוללות. כולם יודעים שפרשת הצוללות נסרקה במסרקות ברזל על ידי כל גורמי אכיפת החוק, גם אלה שידועים בעוינותם לראש הממשלה, ואפילו הם נאלצו לקבוע שאין בטענות דבר וחצי דבר". בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אמור להודיע על סגירת תיק המניות, כפי שנחשף לראשונה בכאן חדשות.

שיירת ובה יותר ממאה כלי רכב ועליהם מיצגים דמויי צוללת הגיעה אמש לבית המשפט העליון בירושלים ומאות בני אדם הפגינו במקום בדרישה לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשה. השיירה יצאה אתמול בבוקר מקריית שמונה ובדרכה לבירה עשתה כמה חניות ביניים. בראשונה שבהן, מול מוזיאון חיל הים בחיפה, השתתף מפקד חיל הים לשעבר אלוף בדימוס עמי איילון.


מפגינים מחוץ לבית המשפט העליון, אמש (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)